Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

KURIER

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

#76

Post autor: Martin » (sob) 07 paź 2006, 13:07

Do nowego Kuriera bym wrzucił Dzikowską, Werner i Lewandowską. One dodałyby mu polotu. Może nawet B. Gwoździewicz i Adamczyka. Ciekawe, czy by się sprawdzili. :)

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#77

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 07 paź 2006, 13:21

michal pisze:Beznadziejny jest ten pasek. Jest za wąski i litery są za małe. Nie to, że nie widzę, ale po prostu wolę duże. W niczym to nie przeszkadzało.
Takiej samej wielkości (ale krótszy) jest w TVN24.
A co do Sitnik Korneckiej - jej "rządy" w Kurierze skończyły się razem z awansem redakcyjnego kolegii Janusza Sejmeja :x
Wracając do Diany Rudnik - sądzę, że daje sobie radę. Jeszcze kilka dni i najprawdopodobniej uda się jej pozbyć tego strachu w oczach :D

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

#78

Post autor: ArO » (sob) 07 paź 2006, 17:29

Zastanawiałem się skąd znam tą babke bo pierwszy raz ją dziś w Kurierze widziałem. Domyślałem sie, ze to ta z Wydarzen, ale nie miałem pewności.

Jeśli chodzi o pasek to wg mnie za małe litery dali. Ja z daleka po prostu nic na nim nie widze.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#79

Post autor: michal » (pt) 13 paź 2006, 22:23

Z tym paskiem to nieźle przez ostatni tydzień kobinowali, bo codziennie był inny, a to wyżej, niżej, węższy, szerszy, czcionka, przezroczysty itp. Teraz się to ustabilizowało, ale nie wiem dlaczego wszystko jest napisane "caps lockiem". W internecie jest to niepożądane i uznawana za brak szacunku do rozmówcy, bo po prostu źle to się czyta. A tu takie coś walnęli. :/

***

Od tego tygodnia zauważyłem też całkowicie nowego reportera sejmowego. Trochę mnie to zdziwiło, bo jest to facet koło 50-tki. Nazywa się Krzysztof Leski i codziennie wieczorami nadaje z Sejmu, Pałacu Prezydenckiego i innych takich miejsc, gdzie dotychczas rządziły Sulik i Ryszkowska. Jest bardzo niski, na oko jakieś 160-170 cm. On nie tylko zdaje relacje, ale też komentuje co się dzieje i robi swego rodzaju analizę, zresztą sama Lewandowska (bo ona jest wieczorem przez cały tydzień) zadaje tego typu pytania. Facet nie za bardzo pewnie się czuje przed kamerą, ale nie to, że jest zdenerwowany (to nie ma miejsca), ale tak trochę się kręci, rozgląda, krzywi, przeciąga wyrazy, bo konstruuje w tym czasie swoje myśli. A mówi językiem dosyć bogatym - sporo przenośni, odwołań do zdarzeń przeszłych. Jak jakiś ekspert.

Poszukałem co to za facet, gdzie wcześniej pracował. W 1991 roku był korespondentem polskim w Daily Telegraph, gdzieś koło 2000 roku był w BBC Polska, a w 2006 roku pisał do Wprost. Wypowiadał się głównie na tematy związane z telewizją - a to o programach informacyjnych, a to o zmianach dokonywanych przez prezesa Wildsteina. Były one raczej pochlebne, ale nie lizusowskie (że ma silna rękę, nie boi się zmian itp.) Ma tez jakiś związek z SDP, bo zasiadał w jury w jakimś konkursie organizowanym przez SDP.

Oto jego artykuły lub artykuły, w których się wypowiada:

Wprost - jego autostwa o Wildsteinie w TVP
http://www.wprost.pl/drukuj/?O=91091

Nowe Państwo - jest proszony o ocenę Faktów i Wiadomości
http://www.nowe-panstwo.pl/np_28_2001a/ ... iejszy.htm
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

#80

Post autor: Martin » (pt) 13 paź 2006, 22:36

michal pisze:ale nie wiem dlaczego wszystko jest napisane "caps lockiem". W internecie jest to niepożądane i uznawana za brak szacunku do rozmówcy, bo po prostu źle to się czyta. A tu takie coś walnęli. :/
Wiesz, to jest jednak poziom światowy. Tak jest m.in. w BBC. Od ponad roku także w TVN24. Jest to bardziej przejrzyste wg mnie.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#81

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 14 paź 2006, 9:50

Też zwróciłem na niego uwagę. Oj coś tendencyjny materiał spłodził pan Krzysztof Leski we Wprost. Rzekłbym propagandowy. Razi zachwyt nad rzekomymi zdolnościami człowieka, który już raz skompromitował się jako prezes publicznych mediów - B. Wildstein w Radiu Kraków.
Bezzasadne zwolnienie Kozaka (i konieczność przeprosin oraz wypłaty odszkodowania), odejście wybitnych ludzi telewizji (Terentiwe, Warakomska) totalne spieprzenie programów informacyjnych (teraz to tuba braci K.) i spadek oglądalności - i to wszystko zaledwie w kilka miesięcy... Olejnik i Czajkowska były symbolem niezaleźności TVP. Zwłaszcza ta druga. Dziwi również fakt, że Dorota Wysocka dostała pasmo, którego nie udało się wywalczyć Monice Olejnik. Hasło o zaufaniu dla Wildsteina to kawał roku. Dziwne, ale na ulicach nzowu pojawiają się hasła "Telewizja łże". Wiadomo która...

Wracając do paska - najbardziej podobał mi się ten przezroczysty.
Dzisiaj znowu Diana Rudnik w Kurierze.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#82

Post autor: michal » (sob) 14 paź 2006, 13:57

doktorfaustus1 pisze: Dzisiaj znowu Diana Rudnik w Kurierze.
Dmucha powietrzem z nosa w mikrofon na umieszczony swojej marynarce. A to po żarcie, że "z Katowic mówił bezbłędny Grzegorz Sopniewski" (była relacja z dyktanda), a to w ramach odetchnięcia po pożegnaniu i zaproszeniu widzów na kolejny Kurier ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#83

Post autor: michal » (ndz) 15 paź 2006, 13:39

Dziś Sejm dla TVP3 obsługuje Kacper Kowalewski, odpowiedzialny raczej za Sport, ale wcześniej już nadawał na inny niesportowy temat - z Okęcia podczas groźby zamachów w Londynie. Dodając niedawno Marzenę Kawę to zastanawiam się czy na przykład wkrótce w roli korespondenta poważnych rzeczy zobaczymy np. Beatę Pawlikowską albo Gubernat ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

#84

Post autor: scherbiass » (ndz) 15 paź 2006, 17:35

I tu sie mylisz. Bo jest dwoch Kacprow Kowalewskich. jeden z nich - to ten relacjonujacy z Sejmu w Qrierze, a drugi to byly pracownik i prezenter serwisu sportowego po Dzienniku TV4. Ten Kacper z TV4 pracuje nadal w sekcji sportowej Wiadomosci

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#85

Post autor: michal » (ndz) 15 paź 2006, 20:39

scherbiass pisze:I tu sie mylisz. Bo jest dwoch Kacprow Kowalewskich. jeden z nich - to ten relacjonujacy z Sejmu w Qrierze, a drugi to byly pracownik i prezenter serwisu sportowego po Dzienniku TV4. Ten Kacper z TV4 pracuje nadal w sekcji sportowej Wiadomosci
Kiedyś już ktoś tu wyskoczył z podobnym tekstem i zastanawiam się teraz czy to nie byłeś Ty :) Facet z TV4 nazywa się Kacper Kaliszewski i jest także spikerem w Programie I Polskiego Radia (słyszę często go rano razem z Kielczyk). W Wiadomościach zawsze był Kacper Kowalewski i jakiś rok temu zaczął się udzielać w Kurierze (być może nadal jest równocześnie w Wiadomościach, ale już dawno nie widziałem). Nazwisko Kaliszewskiego w Wiadomościach nigdy nie spotkałem. Kacper sejmowy i sportowy to jeden i ten sam. Jeszcze w czerwcu był wysłannikiem Kuriera do Niemiec na MŚ.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

#86

Post autor: scherbiass » (pn) 16 paź 2006, 7:39

:mur: SORRY, zwracam honor. Nazwiska mi sie porąbały:D

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#87

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 16 paź 2006, 11:47

Nie widzę problemu, aby Beata Pawlikowska nadawała korespondencje np z Ameryki Południowej - to jej żywio, praca, życie...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#88

Post autor: michal » (ndz) 29 paź 2006, 1:19

Kurier sportowy i Robert Walczak z TV Katowice. Nie tak dawno widziałem też jak prowadził studio sportowe w TVP1/TVP2.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#89

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 29 paź 2006, 10:34

Może awansował i będzie pracował w TVP SPORT? Ciekawe, czy po stracie nowego kanału tematycznego TVP zmienią się serwisy sportowe wszystkich anten. Obecnie nadawane są z Pl. Powstańców, ale siedziba i studia TVP Sport mają być na Woronicza. Zapowiedziano również jeden wspólny newsroom dla wszystkich programów sportowych.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#90

Post autor: michal » (pn) 30 paź 2006, 0:23

Walczak już wcześniej w jakiś sposób współpracował już z Warszawą. Jeździł po całym świecie i nadawał telefoniczne korespondencje do serwisów sportowych (głównie takie niszowe dyscypliny jak szermierka, zapasy, podnoszenie cięzarów) czy pojawiał się w transmisjach TVP3, które były realizowane poza Śląskiem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Zablokowany