Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

KURIER

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#106

Post autor: michal » (pt) 19 sty 2007, 2:00

Zastanawiałem się dzisiaj trochę na słowem Kurier i doszedłem do wniosku, że nazwa jest trochę głupkowata i beznadziejna. Ale jak mówię, musiałem się nad tym zastanowić, bo tak po prostu jak się nie zastanawiałem, to mi zupełnie nie przeszkadzała. :)

Ale jeszcze jedna rzecz mnie bardzo zaintrygowała. Mówią "w kolejnym wydaniu Kuriera" (dopełniacz: kogo czego), "powiedział Kurierowi" (celownik: komu, czemu), "w najbliższym Kurierze" (miejscownik: w kim, w czym), "zapraszam do spędzenia dnia z Kurierem/Kurierami" (narzędnik: z kim, z czym). Wszystko się zgadza, prawda?

Zatem dlaczego mówią "Zapraszam na Kurier" (biernik: kogo, co). Powinno być Zapraszam na Kuriera. "Nie mogę wyjśc z komu, bo czekam na kuriera (biernik: kogo, co) z paczką". Czekam na Kurier? O człowieku tak, ale o programie nie? Tam nie jest przecież mianownik, bo w końcu mówi się "Zapraszam/czekam na Panoramę". Chociaż o gazetę prosimy w podobnu sposób - poproszę "Kurier Polski".

Ja wiem, że to głupio brzmi, ale wychodzi mi na to, że przyzwyczailiśmy się wszyscy do błędu. :/ I powinno się mówić, zapraszam na Kuriera, czekam na Kuriera.

W miarę możliwości proszę mnie wyprowadzić z błędu, bo sam sie wyprowadzić nie potrafię :D

EDIT

A jednak zajrzałem do słownika i tam znalazłem taką wzmiankę, że biernik tego wyrazu w znaczeniu gazety jest czasem tożsamy z dopełniaczem, czyli czasem nie. No i przykład, że czytać można kurier albo kuriera. A więc "Zapraszam na Kuriera" nie byłoby błędem. :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#107

Post autor: michal » (sob) 20 sty 2007, 14:28

Dziś oglądałem Kurier o 11:30 i były dwie wpadki grafika - jedna techniczna, druga chyba z nieuwagi.

Kiedy był materiał albo nawet połączenie z Wrocławiem w sprawie sędziego piłkarskiego Wita Żelazki był podpis "WIT. Ż zwolniony z aresztu".

Drugą wpadką było połączenie z Zakopanem z Jolantą Michalską. W ramkach pod okienkiem z Michalską, która stała przed Wielką Krokwią, był podpis "Siedziba SLD". Wzięło się to stąd, że wcześniej było łączenie z Jolantą Erol, która dyżurowała przy ul. Rozbrat. Ramki na zejście były już prawidłowe.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#108

Post autor: Poland » (pt) 16 lut 2007, 12:52

Tego Wita Ż skądś znam...tak już wiem skąd był jurorem w Polsatowskim "Hicie na Mundial" :x
Ciekawe co to będzie to "Kurier-Komentarze" i kiedy ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#109

Post autor: michal » (czw) 15 mar 2007, 1:14

A na Kurierowym pasku pracje jakiś analfabeta. Znowu w ostatnich tygodniach było o arcybiskupach i widzieliśmy skróty raz z kropką, raz bez kropki (tam gdzie powinna być - brakowało, a tam gdzie ma jej nie być, to była). Kilka dni później ktoś się upadł i cały dzień pisał według z kropką "WG.", a dotychczas jednak pisali cały ten wyraz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

#110

Post autor: Przemek » (sob) 17 mar 2007, 17:05

Obrazek
To zdj. z opsiem że to nowe studio TVP3 dał ktos na Gazecie. Wydaje mi się że to SKYNEWS.

Tak, to SkyNews -> http://www.barco.com/controlrooms/image ... st/sky.jpg

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

#111

Post autor: POpieram » (sob) 17 mar 2007, 17:08

Od razu widać, że nie jest to i nie będzie studio 'Kuriera'. TVP może tylko marzyć o takim studiu. :]

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#112

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 17 mar 2007, 17:21

No Sky News - oni mieli w grafice takie niebo z chmurkami. TVP coś buduje, ale po pierwsze w gmachu przy Powstańców Warszawy nie ma tyle miejsca, po drugie sami mówili cos o dużej liczbie szkła...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#113

Post autor: michal » (czw) 17 maja 2007, 22:05

W tym tygodniu już kilka razy usłyszałem głos Mariusza Rudnika. Czyta flesze w paśmie "Poranek". Wcześniej czytała je jakaś młoda sądząc po głosie kobieta.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#114

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 18 maja 2007, 12:01

M. Rudnik pracuje jako wydawca w Kurierze - zapewne osoba na dyżurze w poranku odpowiada za flesze. Rudnik bardzo często ma poranki, rzadziej trafiam na niego w innych wydaniach.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#115

Post autor: michal » (sob) 19 maja 2007, 0:38

No Rudnik to wydawcą jest już przecież ze dwa lata. Ale nawet jeszcze jak nim nie był i po powrocie robił materiały dla Kuriera, to nigdy ich nie czytał.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#116

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 19 maja 2007, 10:50

Czytał, czytał :) Pamiętam, że chyba dość dawno usłyszałem go w Kurierze, w kilka miesięcy po dostaniu pracy w Panoramie. Bardzo lubię wydania Rudnika - są naprawdę dobre i ciekawe - potrafi łączyć informacje z regionu z pozostałymi.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#117

Post autor: Ania » (pn) 18 cze 2007, 22:15

Jaka zwała :smiech: :smiech: właśnie widziałam u Mjaweskiego wpadkę niejakiej Ewy Michalskiej. Która opowiadała o tym jak to się pociąg wykoleił :x

Babka chyba 1 raz na wizji albo wyjątkowo nieprzygotowana z Nowogardu nadawała... :P nie chce mi się tego przytaczać, ale było to w stylu sławnego premier do Londynu przyjechał, do Londynu przyjechał premier - Wysockiej :D

Tyle że ona o szynach i torach mówiła
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#118

Post autor: Poland » (śr) 29 sie 2007, 21:32

Skoro niedługo pożegnamy Kurier powiedzcie które ze wcielen było lepsze : Niebieskie,Zielone czy Czerwone ??
Poland - Aktywnie najlepszy

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

#119

Post autor: scherbiass » (pt) 31 sie 2007, 12:22

zdecydowanie czerwona wersja kuriera moim zdaniem byla najlepsza. oproczgrafiki, takze oprawa dzwiekowa byla bardzo dobra, taka naturalna jak na polskie warunki czyli przede wszystkim melodyczna. Troche gorzej wypadalo studio, ale tlo prezentera w odpowiednim podswietleniu do snieznej bieli dawalo czystosc temu programowi. Dobra opcja z plazma w stole. Pierwsze wydania ze stycznia bardzo mi sie kojarzyly z serwisami informacyjnymi telewizji niemieckiej i Euro News. Zielona scenografia byla beznadziejna. Owszem, spelniala w jakims stopniu funkcje dla programu informacyjnego, ale oprawa graficzna i linia melodyczna okropne. Poza tym czolowka byla zbyt dluga jak na program info nadawany co godzine (swietnie ja skrocili po nowym roku i to wystarczylo), a dzwiek czolowki kojarzyl mi sie z jakims mrocznym gburowatym ogrem ktory wychodzi z jaskini gdzies w puszczy. pierwsze studio z czolowka czyli lata 2002 - 2003, no coz, takie studio plus scenografia to najwyzej pasuje do lokalnej osiedlowej tv z kablowki a nie programu kanalu informacyjnego o jakim wtedy glosno trabila tvp przed 3 marca 2002. ale takie swietne zdjecia, jakie kraza na forum z pieknym oswietleniem tego niebieskiego studia gdzie widac motylowa, siezieniewskiego i kwiatkowskiego...gdyby tak realizowano wizje, bylo by swietnie, po prostu wystarczy gra swiatel. ale w tym pierwszym studio trafem w dziesiatke byl stol w ksztalcie "3", i to byl znak rozpoznawalny kuriera. oprawa dzwiekowa.... zbyt nieznosne dzwieki w czolowce. Nawiaze jeszcze do etapowego studia z okraglym stolem , gdzie dominowala biel, niebieski i zielony...totalna beznadzieja jak z baru mlecznego. sumujac...warsztat + scenografia + oprawa dzwiekowa = wszystko to co po styczniu 2007. Od nowego roku zaczalem kurier traktowac jako powazne medium informacji. szkoda mi bedzie z nim sie rozstac na jesieni. W 2002 roku smialem sie ze program bedzie mial nazwe KURIER. uwazalem wtedy ze wladz tvp nie stac na cos lepszego tylko zerzniecie nazwy z jakiegos lokalnego programu info w TVP3regionalna. Jednak te 5 i pol roku to dluga burzliwa i warta pamieci ewolucja kuriera. Jednak mozna sie rozwijac. Pamietajmy ze pierwsze wydania kuriera byly pozbawione paska u dolu ekranu, zegara z logo, a nawet prognoza pogody nie byla wydzielona z serwisu. A dzis wszystko jak w normalnej stacji ogolnopolskiej. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#120

Post autor: Poland » (ndz) 02 wrz 2007, 9:40

Zegar to akurat był. Pasek chyba też...
Poland - Aktywnie najlepszy

Zablokowany