Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: janekpogwad » (wt) 21 kwie 2015, 1:13

Korzystając z chwili wolnego czasu, chciałbym przedstawić moją opinię dotyczącą opraw wszystkich programów informacyjnych w ośrodkach TVP Regionalnej. Ocena tak dużej ilości jest trudna, dlatego nie zdobywam się na rankingi, które dla każdego są inne. Opiszę jednakże wszystkie oprawy, a na koniec podam wielkich zwycięzców i wielkich przegranych. ;)

A więc ocena opraw regionalnych TVP wg jankapogwada AD 2015! :x

Obiektyw TVP Białystok - program emitowany z bardzo ładnie zagospodarowanego i urządzonego studia, z dominującą czerwienią. Niestety, czołówka, a przynajmniej jej graficzna część nie powala; wygląda wręcz odstraszająco. Animacja nazw miast i samego tytułu wygląda tragicznie, bez pomysłu. Całość w pewien sposób ratuje muzyka, subtelna, z charakterystycznym motywem przewodnim, bez zbędnych efektów specjalnych. Spodobała mi się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbliżenia TVP Bydgoszcz - studio odkąd pamiętam bez zmian, tyle że z czerwonego zrobiło się niebieskie. Sposób prezentacji newsów może nieco irytować - jest bowiem na dwie kamery. Tło za prezenterem schludne, szkoda, że brak tam ludzi. Animacja na rzutniku za bardzo agresywna. Czołówka sama w sobie zawiera jakiś pomysł, ale to jednak nie jest to, czego oczekuję. Jest strasznie jest powolna, te kostki powinny zmieniać się szybciej. Muzyka - bardzo niemrawa, im bardziej zbliża się do końca, to staje się jeszcze bardziej zagmatwana i niezrozumiała. Wieńczy ją na szczęście miły akcent, który ratuje poprzednie, niezbyt dobre wrażenie. Na program zaprasza lektor - Adrian Klarenbach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Panorama TVP Gdańsk - tutaj również w przeciągu kilku ostatnich lat nie było większych zmian. Studio ładne, klimatyczne, chociaż małe. Dobrze zaaranżowane, dlatego nie mam uwag. Kadr na prezentera optymalny, tylko dlaczego widać z oddala markę ekranów? ;) Czołówka nie jest skomplikowana, ale niestety nie ma w niej większej fabuły; wszystko odbywa się jakby "na płasko". Muzyka - trudno ocenić, nie jest to nic nowoczesnego, ale i nie trąci myszką. Na uwagę zwraca grafika ekranowa, która jest bardzo słaba i bardzo brzydka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Informacje Lubuskie TVP Gorzów Wielkopolski - studio utrzymane jeszcze w poprzedniej konwencji TVP Info, włączając w to kolor czerwony i znaczniki ">>". Nie mam jednak do niego uwag, choć oczywiście można było nieco lepiej je oświetlić. Mam tu na myśli oświetlenie ścian, grę świateł, ale i oświetlenie prezentera, które jest - nieukrywajmy - tragiczne. W czołówce dalej przewija się motyw ">>>", które to strzałki rozgrywają całą akcję. Najładniejszy jest koniec, kiedy obserwator przelatuje pomiędzy czerwonymi prostopadłościanami symbolizującymi budynki (?). Niestety, nie ma tu żadnych nawiązań, choćby symbolicznych do regionu. Muzyka z motywem przewodnim skrzypiec. Ładna, ale taka jakaś, nie wiem, łowicka. Takimi klimatami mi powiało. Generalnie - szału nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualności TVP Katowice - doskonały przykład, jak można spartolić coś świetnego. Mimo, że studio wygląda naprawdę szałowo i, bez dwóch zdań, wygląda najlepiej ze wszystkich ośrodków, to nie ratuje ono ani czołówki, ani muzyki, ani oprawy ekranowej. Czołówka jest bardzo dziwna, jakby naśladuje nowoczesny styl, który obecnie funkcjonuje. Takie trochę kicz. A muzyka to już w ogóle odlot. Podobno ktoś znany to komponował. Niestety, nie powala, w porównaniu z poprzednią dynamiczną wersją, ta jest strasznie wolna, bez motywu charakterystycznego, bez kompozycji wiodącej, tylko opiera się na rytmicznych "przytupach" i pseudonowoczesnym brzmieniu. Kompletnie mi się nie podoba. Nieco lepsza jest wersja wieczorna, ale tylko trochę. A oprawa ekranowa - to już wiocha totalna. Wieś tańczy i śpiewa. :D (Sorry Michał :x )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Informacje TVP Kielce - a tu znowu kontrprzykład: jak z czegoś miernego zrobić bardzo ładną i chyba jedną z najładniejszych opraw w kraju. Studio wygląda całkiem schludnie, nieco gorzej w widoku na prezentera - tu dalej staroświecko umieszczone ekrany. Widać chyba nawet kable wystające zza monitorów - niedopuszczalne. Natomiast czołówka wygląda bardzo nowocześnie, jest dynamiczna, z efektami. Szkoda, że trochę mało nawiązuje do regionu, ale i tak wygląda godnie. Czyżby jakieś wzorowanie się na Udalostiach Czeskiej Telewizji? Jeśli tak, to wzór naprawdę dobry. Urzekła mnie muzyka, ale szkoda, że bez akcentu na koniec. On aż się prosi! Dużo lepiej ten a la akcent wypada po forszpanie, gdy się przełączają na prezentera - tak jest dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kronika TVP Kraków - teraz czas na mój Kraków. :) Studio od lat to samo, ale... ciągle świeże. Duża przestrzeń i dbanie o scenografię, by ciągle była na czasie - daje dobre efekty. Choć oczywiście mogłoby być lepiej. Tak samo jak mogłoby być lepiej w kwestii czołówki, która teraz jest tylko dobra. Choć i tak nie mówię nic złego, bo pamiętam, co było na przełomie 2009/2010. Tego trzeba się bać, tej nachalnej trójwymiarowości, której efekty były tragiczne. Muzyka - też nie jest zła, jest w niej jakiś pomysł, ale pamiętam jak 5 lat temu weszła na ekrany, to wszyscy się śmiali, że jest jakby stworzona na Atari. I trochę w tym prawdy jest. ;) Zapowiadane są zmiany w Kronice, oby były tylko na lepsze. Kronika zawsze (no prawie) trzymała poziom z oprawami, dlatego nie można tego schrzanić. Szkoda tylko, że w programie zostały mocno ograniczone loty kamerowe i animacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Panorama Lubelska TVP Lublin - tutaj również nie oczekujmy nowości, od kilku lat wszystko pozostaje bez zmian. Studio utworzone w bardzo modernistycznym stylu, z dużymi, stylowymi lampami i ze stołem bardzo podobnym do tego z "Wiadomości". Scenografia spójna z resztą oprawy. Czołówka i muzyka jakoś szczególnie się nie wybijają, ani pozytywnie, ani negatywnie. Jest miła oku i przyjemna uchu, ładnie się zaczyna i równie ładnie się kończy. Trochę pustosłowie, ale naprawdę nie wiem jak ją ocenić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łodzkie Wiadomości Dnia (ŁWD) TVP Łódź - tutaj sobie ujadę. :x Dno, dno i jeszcze raz dno! O ile studio się jakoś jeszcze broni, choć nie jest absolutnie wykorzystywany jego potencjał, to czołówka i muzyka jest koszmarna. Czołówka się błyszczy jak (ekhem...) i kończy się najazdem na tytuł programu. Nie ma tu żadnego pomysłu, napisy "informacje bieżące" dodają aspektu groteskowego. Muzyka jest jeszcze gorsza (da się!). Jest to totalne dno artystyczne, muzyka się nie kończy żadną puentą, nie zaczyna się żadną komórką, z której coś byłoby rozwijane dalej. No nie wiem jak to się może utrzymywać. Wygląda to strasznie amatorsko, jeszcze to takie ściszanie tego sygnału na końcu, takie "dobra ściszmy to, bo się czołówka kończy, a to dalej rzępoli". Dramat. Najgorsza czołówka regionalna w Polsce, chyba wszech czasów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(nawet ta Pani jest skwaszona po to "czołówce" :D )

Obrazek

Informacje TVP Olsztyn - studio w Olsztynie pozostaje bez zmian od kilku lat, ale wciąż wygląda nieźle. Szczególnie, że od jakiegoś już czasu Informacje prowadzone są z dwóch różnych ujęć. Czołówki bywały lepsze, gorsze - teraz nie jest w sumie taka zła, ale niestety pochodzi z "masówki", tak jak ma jeszcze kilka innych ośrodków. Muzyka Jarosława Papaja to niestety żadne dzieło, ale i tak w Olsztynie jest chyba najlepsza z jego "kompozycji".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kurier Opolski TVP Opole - Kurier Opolski od mniej więcej dwóch lat posługuje się nową oprawą. Studio jest przestronne, spójne i dość zgrabnie ułożone, nie ma przesytu, o który nietrudno. Czołówka programu wygląda bardzo nowocześnie, jest w niej zawarty jakiś pomysł. Dużo gorzej wypada muzyka, która nie przyciąga widza i nie wpada w ucho. Muzyka generalnie jest problemem dla lokalnych serwisów informacyjnych, bo albo wypada baaardzo lokalnie, albo brzmi za bardzo profesjonalnie... choć, chyba jednak bez obaw, Opolu to na pewno nie grozi. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teleskop TVP Poznań - co to się tutaj stało? Kiedyś ten ośrodek miał naprawdę świetną oprawę, która świetnie wyglądała nawet w małym studiu, a teraz? Oprawa została skądś zakupiona, prymitywnie została wklejona do niego panorama miasta, a do tego niezbyt ładna muzyka Papaja. Wygląda to wszystko niby znośnie, ale w porównaniu do tego, co kiedyś było - mizeria. Studio jest ładne, nawet bardzo ładne, przestronne, dobrze zagospodarowane. Tło za prezenterem ładnie się eksponuje. Tylko ta czołówka... Oprawa ekranowa, choć podobnie jak czołówka, niezbyt mi się podoba, to jednak trzeba jasno stwierdzić - jest bogata. Stworzono nawet osobne ozdobniki, np. do filmików z YouTube.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(co to za wpinka w klapie?)

Obrazek

Aktualności TVP Rzeszów - nieduże, ciemne studio, z niepotrzebnym gratem - stołem, który już niestety nie jest wykorzystywany sprawia wrażenie nieco przestarzałego. Czołówka niestety nie wywarła na mnie dobrego wrażenia, podobnie jak muzyka, której już nie pamiętam i pewnie bym nie skojarzył akurat z tym ośrodkiem. To źle. Odnoszę jednak wrażenie, że za wszelką cenę chce się z tego programu uczynić jakąś nieudolną kopię amerykańskich programów typu Eyewitness News czy World News Tonight. Kierunek niezły, ale wykonanie wciąż kiepskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kronika TVP Szczecin - tu zawsze dbano o detale, dlatego dziwię się, dlaczego dopuszczono na wizję coś takiego w obecnym kształcie, ale po kolei. Studio po liftingu wygląda jeszcze ładniej i za każdym razem kiedy je oglądam po zmianach, odnoszę wrażenie, że po raz kolejny udowodniono mi, że można z niego wykrzesać jeszcze więcej. Zmianą na minus jest czołówka, w tej chwili wygląda źle, bo wypisz wymaluj jak w Poznaniu. Zdecydowanie lepsze były poprzednie. Na szczęście pozostawiono muzykę, która jest świetna. Poprzednia też była dobra, też z pomysłem, ale ta jest zdecydowanie najlepsza. No cóż, wypadałoby coś zrobić z czołówką, bo do ideału jest naprawdę blisko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Telewizyjny Kurier Warszawski (TKW) TVP Warszawa - ostatnie zmiany wpłynęły bardzo, ale to bardzo na niekorzyść warszawskiego ośrodka. Zaczynając od studia, które wygląda jakby nadawało z niego TVP Kozia Wólka, skończywszy na oprawie. Nie wiem, jak w stolicy mogli to zaakceptować. Oprawa graficzna wygląda kiepsko, czołówka jest tak obfita w zdjęcia: stare, nowe, że jest aż nieczytelna. Muzyka - bardzo monotonna, jednostajna i bez wyrazu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fakty TVP Wrocław - no cóż, mnie się zdecydowanie bardziej podobała poprzednia, pomarańczowo-szara wersja, ale ta też nie wygląda najgorzej. Studio wirtualne ładnie się prezentuje, czołówka też niczego sobie, szkoda, że muzyka została tak stonowana z poprzedniej wersji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując: nie najgorzej wyglądają programy informacyjne naszych ośrodków regionalnych, choć życzyłbym sobie nieco więcej opraw z prawdziwego zdarzenia, z pomysłem, z polotem, z werwą, z tym "czymś", co pozostawia po sobie pozytywny ślad w mózgu widza. I by mógł się łatwo identyfikować ze swoim regionalnym dziennikiem.

Pozytywnie: Informacje TVP Kielce, Kronika TVP Kraków, Informacje TVP Olsztyn i mimo wszystko Kronika TVP Szczecin
Negatywnie: ŁWD TVP Łódź (!!!), TKW TVP Warszawa (!!!), Aktualności TVP Katowice, Zbliżenia TVP Bydgoszcz

Reszta niewymieniona nie wyzwoliła we mnie ani bardzo pozytywnych, ani bardzo negatywnych emocji.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Przemek » (wt) 21 kwie 2015, 9:50

Janku, bardzo mnie smuci, że tak ostro oceniłeś serwis informacyjny TVP Łódź... Jest mi bardzo przykro... :x

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: janekpogwad » (wt) 21 kwie 2015, 10:23

No cóż zrobić, jak tam oprawa woła o pomstę o nieba. :x Pamiętam poprzednią wersję, z czerwonymi kostkami "Ł", "W", "D" i była zdecydowanie lepsza.

:arrow: http://lodz.tvp.pl/2035764/26062010-1800

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Kasztelan » (ndz) 26 kwie 2015, 15:59

Trochę rozczarowała mnie ocena Zbliżeń ale dla mnie wygląda dosyć dobrze jak na oprawę zmontowaną z miksu jakiejś biblioteki do której dostawiono obrazki ilustracyjne (Blechacz, samolot czy słynny Finał Pucharu Polski 2011 w Bydgoszczy :x ). Powiem jeszcze od siebie że czołówka Sportu jest zielona a pogody niebieska tak jak Zbliżeń i ona akurat wygląda słabo.

Nie będę ukrywał że najsłabiej prezentuje się TVP Warszawa. Ja po WOT z definicji nie wymagam wielkich rzeczy ale to zobaczyłem po zmianach przerosło moje oczekiwania. Biegnący dzieciak, metro, komputerowe obrazki? I to jeszcze w bardzo szybkim tempie tak że nie wiadomo o co chodzi. Kurier Mazowiecki wygląda jeszcze gorzej i jest jeszcze bardziej chaotyczny tak że ostatnia oprawa mimo niedociągnięć (zgubili w czołówce powiat sierpecki i to latało niezauważone na ekranie przez 7 lat :D).

Nawet w latach 90. mieli lepsze grafiki i studio. http://tparchiwum.wrzuta.pl/film/6xL8sC ... _1996_roku
d. YT:bartusgo

Le Journal
Popisał/a już trochę
Posty: 510
Rejestracja: (śr) 03 lut 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Le Journal » (śr) 29 kwie 2015, 12:36

YT:bartusgo pisze:Nawet w latach 90. mieli lepsze grafiki i studio. http://tparchiwum.wrzuta.pl/film/6xL8sC ... _1996_roku
To jedna z najlepszych regionalnych czołówek, z jaką się zetknąłem. Myślę, że dzięki dobremu liftingowi nawet w dzisiejszych czasach ta grafika wyglądałaby świetnie.

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Pepek94 » (śr) 29 kwie 2015, 14:32

Jestem zdziwiony, gdyż Informacje z mojego ośrodka TVP znalazł się wśród pozytywnych ocen wg autora wątku.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Haello » (czw) 30 kwie 2015, 11:42

Co do ŁWD, to byłem bardzo zadowolony, jak pojawiła się biało-czerwona oprawa z kostkami (do której dopasowane było studio). O ile studia nie ruszono (i dobrze, choć parę elementów można byłoby poprawić), o tyle oprawa ekranowa całej telewizji łódzkiej, a zwłaszcza ŁWD, doprowadza mnie każdorazowo do konwulsji.

Swoją drogą, mam zajęcia z widoczną na zapie Agatą Stachurą-Ścieżko (fajna i życiowa kobieta :D), to przy najbliższej okazji się zapytam dlaczego ta oprawa jest taka ohydna. :x
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: janekpogwad » (śr) 17 maja 2017, 20:40

Od mojej pierwszej subiektywnej oceny minęło nieco ponad 2 lata. Myślę, że to dobry czas, by dokonać powtórnej oceny, tym bardziej, że za nami dość duże zmiany w TVP i w samej TVP Regionalnej - wszakże po wielu latach znowu powróciła TVP3 (w styczniu 2016). Zobaczmy co się zmieniło przez ten czas, czy na plus, czy na minus. Oczywiście w moim subiektywnym odczuciu. ;)

Obiektyw TVP3 Białystok - czołówka oraz muzyka bez zmian, co nie znaczy, że to dobrze, szczególnie jeśli mowa o czołówce. Natomiast nieco odświeżono ten klimatyczny newsroom. Po lewej stronie pojawiła się ścianka TVP3 Białystok, a za prezenterem, zamiast monitorów - jest obecnie duży ekran z grafiką. Co ciekawe, podczas prezentacji materiałów, na ekranie znajduje się grafika ilustrująca. Nie wygląda to źle, ale ten zabieg nieco zmniejszył optyczne wrażenie wielkości studia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz - zupełnie nowa czołówka i muzyka. Czołówka rozpoczyna się krótkim, czy ja wiem, czy to dobrze nazwę, forszpanem, ale bez żadnego komentarza, tytułu - nic. Ciąg dalszy mnie zaskoczył i to bardzo. Czołówka jest utrzymana w konwencji amerykańskich programów regionalnych, występują w niej prezenterzy (!), a towarzyszy jej całkiem ładna, dostojna muzyka, momentami sprawiająca wrażenie, jakby napisał ją sam Vangelis. ;) Niestety, dzięki niej, a może właśnie przez nią, oprawa Zbliżeń przypomina oprawę jakiegoś magazynu reporterów, a nie programu informacyjnego. Studio bez zmian, szału nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Panorama TVP3 Gdańsk - w Gdańsku również zawitał Święty Mikołaj i sprezentował ośrodkowi nową oprawę i nowe studio Panoramy. W ciągu ostatnich 2 lat była jeszcze jedna zmiana, pomińmy ją z oczywistych względów. Obecna czołówka ma w sobie charakterystyczny morski motyw, również w takiej tonacji barwnej jest utrzymana. Muzyka to kolejna interpretacja znanego od lat motywu Panoramy, kończy się dość tajemniczo. Moim zdaniem jest bardzo ładna. Szkoda tylko, że przejście z czołówki do studia jest trochę przydługawe i takie jakieś dziwne. Kto chętny niech sam zobaczy. Z litery "P" od razu powinno się pojawić studio, a nie dopiero przez kolor zielony. "Panorama" otrzymała również zupełnie nowe studio. Jest jasne, przestronne, z dużym wachlarzem możliwości realizacyjnych. No nie ma wstydu, jest bardzo ładnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Informacje Lubuskie TVP3 Gorzów Wielkopolski - dalej bez zmian, ośrodek pełną gębą w barwach TVP Info. ;)

Aktualności TVP3 Katowice - dwa lata temu pastwiłem się nad tym ośrodkiem, że jak tak mógli zniszczyć poprzednią, bardzo dobrą (o ile nie wówczas najlepszą) oprawę. Na szczęście sporo się zmieniło, choć niestety, nie ma róży bez kolców. Ale po kolei. Czołówka nabrała dynamizmu, chociaż jest to wzięty gotowiec z płatnych bibliotek. Wszystkie poprzednie były autorskimi projektami. Muzyka również świetnie brzmi, sekundnik nadaje rytm, jest jakiś motyw muzyczny. Niestety, zmiana dosięgnęła również studia. Mimo iż świetnie się prezentowało w pełnej krasie, teraz zostało wyraźnie zmniejszone, duży ekran gdzieś powędrował, a stół prezenterski został zastąpiony wysokim stołem, za którym stoi prowadzący i jego goście. Na pewno takie rozwiązanie jest już lepsze, niż niski mebel, za którym nikt nigdy nie siedzi, ale z drugiej strony prowadzenie na stojąco jakoś do mnie nie przemawia. W każdym razie dobrze, że pozbyli się poprzedniej, paskudnej oprawy. :x

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Informacje TVP3 Kielce - bez zmian. W studiu dalej kable wystają zza monitorów.

Kronika TVP3 Kraków - zapowiedziane zmiany zostały w ubiegłym roku, podczas ŚDM, zastosowane i o dziwo wyszło to całkiem nieźle. Czołówka "Kroniki" i programów jej towarzyszących jest trójwymiarowa, w koncepcji nieco podobna do obecnej czołówki "Wiadomości". Kamera przelatuje najpierw nad Krakowem (począwszy od wielkiego nadajnika na Krzemionkach), skończywszy na Zakopanem i przelotem nad Giewontem. Giewont z krzyżem. :) Niestety logo programu jest zbyt krzykliwe, dziwne, moim zdaniem psuje całą koncepcję czołówki, która mogłaby mieć miliard świetnych zakończeń, a wybrano właśnie takie, sztubackie. Muzyka jest dość ładna, ale dalej mam dziwne wrażenie, jakby grana na Atari. Gigantyczną zmianą była również przeprowadzka do nowego studia. W newsroomie wreszcie zrobiło się więcej miejsca, po raz pierwszy od chyba 24-25 lat, z drobną przerwą na bluebox (2000-2001). Nowe studio jest bardzo przestronne, w centralnym miejscu znajduje się duży, prostokątny stół, który świetnie nadaje się do rozmów i debat. Trochę szkoda, że ekrany wbudowane w dwie ściany studia są trochę za małe, a same ściany studia nie zmieniają swoich kolorów. Nie ma tu żadnego urozmaicenia. Co gorsza, ściany są zbytnio rozświetlane przez lampy skierowane na prezentera, w skutek czego kolor niebieski jest ledwo widoczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Panorama Lubelska TVP3 Lublin - tutaj niestety zmiany poszły na minus. Czołówka i muzyka bez pomysłu, a studio to teraz jakaś klitka z dwoma plazmami. W ogóle sam pomysł z kadrowaniem prezentera na tle ekranu jest dziwny: ekranu w kadrze ledwie starcza, a prezenter jest dziwnie doświetlany po bokach od scenografii. Czasami wygląda to naprawdę amatorsko, jakby, nie wiem, biel była niezbalansowana. Poprzednie studio było dużo, dużo lepsze. Szkoda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łodzkie Wiadomości Dnia (ŁWD) TVP3 Łódź - nad Łodzią po raz drugi pastwić się nie będę. Dalej jest niebywały koszmar. "Skwaszona" pani dalej straszy po czołówce. :x

Obrazek

Informacje TVP3 Olsztyn - bez zmian.

Kurier Opolski TVP3 Opole - w Opolu zupełnie nowa oprawa i nowa aranżacja studia. Za sprawą takiego nietypowego wykorzystania kształtów geometrii przestrzennej jest bardzo futurystycznie. Zarówno w czołówce, jak i w studiu. Stół jest bardzo pomysłowy, ale właśnie taki tam pasuje! Muzyka potęguje dobre wrażenie. Mimo, że jest utrzymana w spokojnym rytmie, to jednak ma w sobie to coś, czuć tą ciągłość, płynność. I jeszcze ten taki sygnał na koniec. Naprawdę, jest bardzo, bardzo dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teleskop TVP3 Poznań - w Poznaniu spore zmiany nastąpiły bardzo niedawno, trudno mi powiedzieć czy było to miesiąc czy dwa miesiące temu. Z jednej strony na plus, z drugiej na minus. Na plus na pewno czołówka, oprawa ekranowa i muzyka. Jest nowocześnie, kolorowo (ale nie za kolorowo), symbolicznie i dynamicznie. Muzyka czymś się rozpoczyna i czymś się kończy. Ma to wszystko ręce i nogi. No niestety tak dobrze już nie jest w kwestii studia. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby całość zamknąć w wirtualnej przestrzeni. Wygląda to tragicznie. Sylwetka prezentera jest skalowana komputerowo, co daje wrażenie przybliżania się. Całość zamyka się w płynnym przybliżaniu i oddalaniu się jednego kadru. Nie no, naprawdę, nie mówcie mi, że to dobrze wygląda w 2017 roku. Jak się już chce zabierać na studio wirtualne, robić greenbox, no to okej, ale róbmy to na poziomie. A to jest fuszera. Szczerze mówiąc, to lepiej już wygląda studio w TV Republika...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualności TVP3 Rzeszów - tu również nastąpiły duże zmiany. Studio zostało wreszcie wyremontowane, jest jaśniej, a przez to nowocześniej. Niestety czołówka i muzyka dalej bez sensu. Ładne i jasne kolorki to nie wszystko. Muzyka brzmi agresywnie. Przez chwilę zastanawiałem się, co mi to wszystko przypomina - po chwili skojarzyłem: studia z reklam farmaceutyków. Z tą różnicą, że w Rzeszowie studio jest rzeczywiste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kronika TVP3 Szczecin - bez zmian.

Telewizyjny Kurier Warszawski (TKW) TVP3 Warszawa - w Warszawie wymieniono ostatnio czołówkę, zostawiając dalej beznadziejną muzykę i jeszcze gorsze studio. Nie wiem jak to jest możliwe, by taki gniot tam dalej istniał. I to w stolicy! Nowa czołówka jest może nieco lepsza, spójna z oprawą TVP3, ale nadal to jest daleko, daleko do jakiegokolwiek przyzwoitego poziomu. Wstyd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fakty TVP3 Wrocław - Fakty konsekwentnie podążają swoją drogą i nie oglądają się na inne ośrodki. Efekty wyglądają całkiem nieźle, ale niestety nie jakoś wybitnie. Studio jest chyba najmocniejszą stroną wrocławskiego ośrodka, realizatorzy zmieniają kolor oświetlenia w zależności od programu. Muzyka ładnie brzmi, jest w niej zawarty pomysł. Gorzej nieco z czołówką, która wygląda zbyt "słodko", cukierkowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując: jest pewien progres. Pewne gnioty zostały wyeliminowane (nie wszystkie niestety, ŁWD!), ale szału nie ma. Szczerze mówiąc chyba żadna oprawa nie wybija się jakoś szczególnie, ale kilka pretenduje na to miano. Zobaczymy, co przyniosą kolejne dwa lata. :)

Pozytywnie: Kurier Opolski TVP3 Opole, Panorama TVP3 Gdańsk, Aktualności TVP3 Katowice, Kronika TVP3 Kraków
Negatywnie: ŁWD TVP3 Łódź (!!!), Obiektyw TVP3 Białystok, TKW TVP3 Warszawa, Panorama Lubelska TVP3 Lublin

K03a
Zbanowany
Posty: 66
Rejestracja: (pn) 31 lip 2017, 16:41
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: K03a » (śr) 09 sie 2017, 19:55

Wg mnie najlepiej wypadła Panorama z Gdańska oraz Kurier Opolski. To oni właśnie robią tak, żeby to były "prawdziwe telewizje regionalne". Kronika też dobrze, ale i tak o takich wadach jak np. końcówce czołówki to ja już nie wspomnę. Najgorszy - Łódź... właśnie, Łódź. Pamiętacie oprawę niebieską z tym charakterystycznym logiem ŁWD czy też tę żółtą z zabytkami i nazwami miast? To właśnie najlepsze oprawy w historii tego serwisu. Obecnie nawet z okazji 60-lecia o zmianach ani widu, ani słychu. A szkoda, bo nawet jeszcze ta oprawa:
https://www.youtube.com/watch?v=buyvE_i3eJE
...która muzycznie jak widać - po prostu wymiatała.
A widzę, że po przeczytaniu tego twojego posta jest mi aż niedobrze, że surowo oceniłeś mój serwis TVP3 (TKW)... :( Przecież nie jest aż tak biednie i słabo jak poprzednio. Zauważ na studio, a potem na czołówkę - teraz widać, że scenografia pasuje do konwencji czołówki (zbiór kwadracików), ale lepiej by było, gdyby troszkę to poprawili. Oprawa graficzna jest najlepsza, ale muzyczna też - więc czemu najgorsza? Możliwe, że to ze względu na podobieństwo poprzedniej (tzw. te same instrumenty, ale nie oszukujmy się, tak robi Piotr Majchrzak...), ale w mojej opinii wypada to nawet fajniej niż było.

Pololatvietis
Chipsy przyszły
Posty: 6
Rejestracja: (czw) 27 lip 2017, 10:18
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Lublin
Lokalizacja: Dęblin

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Pololatvietis » (ndz) 15 paź 2017, 15:44

Zgadzam się z opinią na temat Panoramy Lubelskiej z 2017 roku. Marzy mi się przywrócenie poprzedniej czołówki.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Poland » (pt) 15 cze 2018, 20:00

Czy można liczyć na ocenę opraw i studiów programów informacyjnych ośrodków A.D 2018 ? Coś mi się bowiem wydaje że rating ocenowy dla Krakowa zostanie mocno obniżony za sprawą nowej oprawy "Kroniki" a zwłaszcza zegara występującego w czołówce tego serwisu :)
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: janekpogwad » (pt) 15 cze 2018, 22:43

Niewiele jest chyba wciąż zmian w ośrodkach. Poczekam jeszcze rok. :)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Poland » (sob) 16 cze 2018, 15:05

A jakie są twoje oceny dla Krakowa? Moim zdaniem jest dobrze ale mogłoby być lepiej :)
Poland - Aktywnie najlepszy

Pololatvietis
Chipsy przyszły
Posty: 6
Rejestracja: (czw) 27 lip 2017, 10:18
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Lublin
Lokalizacja: Dęblin

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Pololatvietis » (pn) 17 wrz 2018, 8:30

Zgadzam się z opinią na temat Panoramy Lubelskiej z 2017 roku. To, że taka brzydka czołówka, to trudno.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Subiektywna ocena opraw ośrodkowych programów informacyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Poland » (czw) 21 lut 2019, 22:03

No to może zrobię update za kolegę:
Obiektyw - TVP3 Białystok:
O ile studio jeszcze jakoś ratuje sytuacje (jest w miarę schludne) o tyle wszelkie elementy graficzne wraz z muzyką powinny iść do kosza. Muzyka z czołówki także bo jest zbyt straszliwa. Jedyną dobrą czołówkę "Obiektyw" miał w 2005 roku - https://youtu.be/Ly3a43MeX-0 (0:50)

Zbliżenia - TVP3 Bydgoszcz:
Znakomita czołówka i grafika ale studio aż prosi się o najszybszą wymianę.

Panorama - TVP3 Gdańsk:
Tutaj nie mam się do czego przyczepić choć bardzo podobała mi się poprzednia czołówka tego serwisu.

Informacje Lubuskie - TVP3 Gorzów Wielkopolski:
Tutaj chwale samą chęć zmian. Czołówka ujdzie aczkolwiek byłaby lepsza pod magazyn reporterski. Na minus brak jej pokazania do końca. Studio okropne i strasznie malutkie.

Aktualności - TVP3 Katowice:
Najbardziej podoba mi się tu muzyka w stylu BBC - z zegarem. Czołówka pomysłowa ale z szablonu - korzysta z niego nawet Kabaret Czwarta Fala.
Studio przestrzenne ale słabo zorganizowane.

Informacje - TVP3 Kielce:
Podoba mi się przejście od studia do czołówki i sama czołówka ale potem jest coraz gorzej. Studio mizerne ale w niektórych ujęciach wygląda dobrze.

Kronika - TVP3 Kraków:
Ostatnie zmiany w warstwie graficznej wyszły "Kronice" i Krakowowi na plus - czołówka pasuje nawet do muzyki z 'Wydarzeń" Polsatu. Co do studia to jest ono genialne tylko ekrany można by połączyć lub poszerzyć.

Panorama Lubelska - TVP3 Lublin:
Czołówka jak na ośrodek bardzo dobra ale studio to dno - najmniejsze studio z wszystkich.

Łódzkie Wiadomości Dnia - TVP3 Łódź:
Nie wiem kto wpadł na czołówkę która bije kulkami widzów ale wygląda to dziwacznie podobnie jak logo ŁWD a'la logo TVP. Studio jeszcze gorsze od czołówki - zbyt skromne.

Informacje - TVP3 Olsztyn:
Jedna z moich ulubionych opraw i czołówek! Studio byłoby zaś lepsze gdyby za tło wstawili ściankę ledową.

Kurier Opolski - TVP3 Opole:
Czołówka jak i studio skromne ale bardzo pomysłowe. Można być lepszym od Łodzi? Można.

Teleskop - TVP3 Poznań:
Serwis mimo że trąci kablówką jest bardzo dobry po ostatnich zmianach. Mają konkurencje (WTK) więc się starają.

Aktualności - TVP3 Rzeszów:
To nic innego jak "Informacje Lubuskie" ale w nieco gorszym wykonaniu. Wszystko wygląda koszmarnie.

Kronika - TVP3 Szczecin:
Pomysł na czołówkę bardzo fajny ale niestety te napisy są zbędne. Szkoda też że zrezygnowali z wstawienia godziny do czołówki. Co do studia to ciągle bardzo dobre ale niestety ta "utylizacja" TVP Info lekko go popsuła.

Telewizyjny Kurier Warszawski/Kurier Mazowiecki - TVP3 Warszawa:
Bardzo zgrabna oprawa i dobrze pasujące do nieho studio - tak "Kuriery" prezentują się po zmianach. Nieco się poprawili od ostatniego czasu.

Fakty - TVP3 Wrocław:
Jeden z najlepszych serwisów mimo lekko cukierkowatej czołówki. Studio też robi swoje - na pewno lepsze od tego czegoś co było wcześniej. Na wielki plus sekwencja z odliczaniem.


Moje TOP serwisów:
Plusy:
1. Kronika - TVP3 Kraków
2. Teleskop - TVP3 Poznań
3. Fakty - TVP3 Wrocław
4. Informacje - TVP3 Olsztyn
5. Aktualności - TVP3 Katowice
6. Zbliżenia - TVP3 Bydgoszcz
7. Telewizyjny Kurier Warszawski/Kurier Mazowiecki - TVP3 Warszawa
8. Panorama - TVP3 Gdańsk
Minusy:
9. Informacje - TVP3 Kielce
10. Kurier Opolski - TVP3 Opole
11. Kronika - TVP3 Szczecin
12. Informacje Lubuskie - TVP3 Gorzów Wielkopolski
13. Panorama Lubelska - TVP3 Lublin
14. Łódzkie Wiadomości Dnia - TVP3 Łódź
15. Aktualności - TVP Rzeszów
16. Obiektyw - TVP3 Białystok
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ