Strona 1 z 1

TVP ujednolica ramówki Ośrodkom Regionalnym...

: (wt) 25 sty 2011, 9:54
autor: Poland
Satkurier pisze:Telewizja Polska chce wprowadzenia jednolitych pasm dla oddziałów regionalnych. Blok nadawany o tej samej porze z tymi samymi gatunkami programów mógłby obowiązywać już od jesieni 2011 r. Wejdzie w życie, jeśli zatwierdzi go zarząd TVP. Na chwilę obecną oddziały telewizji publicznej swobodnie kształtują układ programów, które emitowane są w rozłącznym paśmie TVP INFO. Wyjątek stanowi główny serwis informacyjny nadawany w każdym oddziale o 18.30.
Zgodnie z założeniami nowego projektu, opracowanego przez zespół pracujący nad zwiększeniem przychodów TVP, oddziały miałyby emitować te same gatunki programów (informacje, publicystyka, sport itp.) o jednej porze. Pozwoliłoby to zwiększyć wpływy ze sprzedaży reklam w pakietach na kilka województw. Projekt będzie jeszcze omawiany z dyrektorami oddziałów TVP.
Średnio mi się ten pomysł podoba - ciekawe jaki wymyślą następny może na przykład ujednolicenie nazw serwisów regionalnych albo przyłączenie do bloku pasma od 21:45 dzięki czemu regiony trwały by o 30 minut dłużej.
A wy co o tym sądzicie ?

Re: TVP ujednolica ramówki Ośrodkom Regionalnym...

: (wt) 25 sty 2011, 10:13
autor: michal
Nie mają już co robić, więc zajmują się tego typu rzeczami. Obawiam się, że wszystko do tego zmierza, że będzie jedna nazwa programów informacyjnych, w każdym razie taka propozycja na pewno padnie i będzie brana pod uwagę, ale mam nadzieję, że będzie stanowczy protest, bo nazwa przecież w jakimś sensie tradycja, utożsamiana z regionem go wyróżniająca. Znowu pewnie też wrócą do jednolitej oprawy.

Z drugiej strony jest to dobre, bo oddziały nie będą dzięki temu puszały filmów fabularnych czy telezakupów.