Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Przygotowanie ośrodków regionalnych na sytuacje awaryjne

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

Przygotowanie ośrodków regionalnych na sytuacje awaryjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Kpc21 » (sob) 05 wrz 2009, 18:24

W tym filmie:
http://ww6.tvp.pl/7014,510953,1.view
możemy zobaczyć, że ośrodek TVP w Gdańsku jest przygotowany na sytuacje awaryjne, kiedy nie mogą nadawać ze swojego budynku. Wtedy nadają spod głównego ośrodka nadawczego dla Pomorza Wschodniego w Chwaszczynie.

Ośrodek w Szczecinie, kiedy była ta awaria co nie było prądu na całym lewobrzeżu, nadawał Kronikę ze swojego studia, ale program realizowany był w Koszalinie (tak gdzieś przeczytałem, bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że pozostałe programy lokalne nadawali z Koszalina, a Kronikę ze Szczecina). W czasie Kroniki nie było nadawane logo i pozostałe napisy ekranowe (w tym normalna czołówka - czołówka awaryjna została zmontowana z różnych fragmentów materiałów dot. awarii i dodali do niej podkład muzyczny od normalnej czołówki). Tą Kronikę również można znaleźć na stronach TVP - pokazali tam, że materiały montowali na laptopach (chyba w Windows Movie Makerze :) ), zasilanych z agregatów z wozów satelitarnych.

Na forum RadioPolski ostatnio przeczytałem że w czasie tej awarii nie nadawał program II. Co prawda ośrodek nadawczy miał wtedy prąd (a więc pozostałe programy nadawały), ale sygnał TVP2 przechodzi przez siedzibę ośrodka regionalnego i dopiero z niego jest wysyłany do obiektu nadawczego, a nikt w obiekcie nadawczym nie wpadł na pomysł, aby przełączyć TVP2 na sygnał z satelity.


Gdzieś, chyba na Wikipedii, czytałem tez kiedyś o pożarze w którymś z ośrodków - nie pamiętam w którym. Wtedy to serwis informacyjny był nadawany sprzed budynku ośrodka.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ