Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

50-lecie Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego

Jesteś u siebie! Kanał wspólny 16 ośrodków regionalnych, z pasmami lokalnymi.
Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

50-lecie Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Kpc21 » (ndz) 09 lis 2008, 18:30

Dziś Telewizyjny Kurier Warszawski skończył 50 lat.

Dzisiejsze wydanie zaczęło się od przypomnienia historycznych czołówek TKW. W lewym górnym rogu ekranu było logo "50 lat TKW". Program był nadany z 30 piętra Pałacu Kultury, skąd było nadane pierwsze wydanie tego programu, jednak wydaje mi się, że nie było to oryginalne studio (prawdopodobnie ono nie istnieje), bo miejsce z którego nadawany był program miało złą akustykę i było słychać echo. Potem był reportaż o aktorce Hance Bielickiej zmarłej 2 lata temu, której urodziny zbiegły się z urodzinami TKW. Kurier ufundował jej tablicę pamiątkową. Potem były wiadomości z Warszawy. Pod koniec pokazano zasadę działania greenboksa, była też rozmowa z gazeciarzem z pierwszej czołówki TKW (pojawia też się w czołówce obecnej) - obecnie jest to pracownik gazowni, wtedy był małym chłopcem. Gazety były z pobliskiego kiosku Ruchu. Dźwięk podłożyła kobieta. Zapytano ją, dlaczego "Telewizyjny Kurier Warsza", bez końcówki "-ski" - okazało się, że tak jej się powiedziało :) Na samym końcu był tort urodzinowy - niezbyt ładny, bo kwadratowy, w postaci logo TVP Warszawa na białym tle.

O 18:30 ma być jeszcze specjalny program urodzinowy, niestety zobaczyć go nie mogę, bo musiałbym przekręcić antenę satelitarna na Astrę albo ewentualnie naziemną na Warszawę (na naziemnej mam bardzo słaby sygnał i raczej niewiele widać i słychać i nie wiem czy to zmieniłoby się po przekręceniu anteny), TKW oglądałem na TVP2 na satelicie (mogłem też naziemnie, ale też tylko na TVP2). Tak więc jeśli ktoś może, niech porobi screeny lub go nagra.

Screenów z TKW też niestety nie ma, bo nie mam karty telewizyjnej, ale będzie można go jutro ściągnąć z internetu, co do programu urodzinowego nie jestem pewien.


EDIT:
Zapomniałem dodać, że TKW to najstarszy program informacyjny w Polsce. Starszy (ale o mniej niż rok) był tylko Dziennik Telewizyjny, ale wraz z końcem PRL zmienił on nazwę na Wiadomości, natomiast TKW nazwy nie zmienił.
Ostatnio zmieniony (ndz) 09 lis 2008, 19:16 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: viper » (ndz) 09 lis 2008, 19:15

Właśnie, czy ktoś ma tę czołówkę z gazeciarzem?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Kpc21 » (ndz) 09 lis 2008, 19:18

Widziałem ją gdzieś na YouTube, musiałbyś poszukać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Kasztelan » (śr) 12 lis 2008, 21:34

Ostatnio znalazłem fragment na YT fragment Kuriera z 1987 ! Sam materiał dotyczy katastrofy lotniczej, do jakiej doszło pod Warszawą. Zapraszam: http://pl.youtube.com/watch?v=Bgyiw0P8huY
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (śr) 12 lis 2008, 22:43

Straszna katastrofa. A co do materiału poleconego przez Ciebie, to jest tego kilka części. Część II, III i IV (może więcej) wyświetlają się obok.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: zielarz155 » (czw) 13 lis 2008, 14:26

O 50-leciu TKW było dziś w Kawie czy Herbacie. Pokazali m.in. newsroom i reporterów na motocyklach :D

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Kpc21 » (czw) 13 lis 2008, 22:15

Przypomniało mi się jeszcze,że prezenterzy podczas jubileuszowego wydania mieli historyczne też podkładki na papiery (stołu nie było) :) Na odwrocie miały one logo zielonego Kuriera ogólnopolskiego.

Pamiętam że kilka lat temu (za pierwszej oprawy Kuriera ogólnopolskiego) TKW raz był transmitowany na antenie ogólnopolskiej (ale wydanie nie było po południu tylko chyba tak gdzieś koło 16:00) z okazji okrągłej rocznicy powstania warszawskiego. Wtedy miał oprawę bardzo podobną do Kuriera ogólnopolskiego (też była ta "orbita").

PS. To wydanie było chyba 1 października 2004 o godz. 17:00, ponieważ była to tzw. godzina "W"
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: MS-WDC » (czw) 13 lis 2008, 22:38

Kpc21 pisze:1 października 2004
1 sierpnia.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: zielarz155 » (pt) 14 lis 2008, 20:42

Kpc21 pisze:ale wydanie nie było po południu tylko chyba tak gdzieś koło 16:00
Może o 17:00? Godzina "W" to 17:00.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Kpc21 » (pt) 14 lis 2008, 22:41

Chyba tak.

W każdym razie nie chodzi mi o sam fakt, że było to wydanie specjalne z okazji rocznicy powstania warszawskiego, a to, że miało praktycznie taką samą oprawę jak Kurier ogólnopolski:
http://www.youtube.com/watch?v=oi0O-UWn ... re=related

Jestem prawie pewien że sekunda 0:10 na tym nagraniu była taka sama w Kurierze i TKW (ew. mogły być inne kolory), tyko oczywiście nad napisem KURIER było napisane TELEWIZYJNY, a poniżej WARSZAWSKI.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ