Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Teleexpress - sprawy bieżące

Forum jednego z najstarszych programów informacyjnych w Polsce.
Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: ArO » (sob) 02 lip 2005, 11:59

Mnie absolutnie studio i scenografia Teleexpressu nie przeszkadza. Pewnie miliony widzów nie zwracają na nią zbutnio uwagi.

Jak zwykle ktoś przesadzi? pisząc, ze scenografia jak z programu stacji lokalnej. Bzdura!! Wlasnie bardzo fajnie wygląda prowadzący na tle tych monitorow.

ObrazekObrazek

Wygląda to zdecydowanie lepiej ni? kiedys

Obrazek]


Teraz to bardzo widac, ze Or?oś jest "na tle". Kiedys mi sie wydawa?o, e to jest tak idealnie zrobione.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 15:06

Ale mogliby da? leszpe monitorki.
A wydanie z m?odkiem pamiętam :lol: :lol: :lol: :lol:

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: scherbi » (sob) 02 lip 2005, 16:27

Przede wszystkim studio Teleexpressu sprzed lipca 2003 to nic innego jak blue box, a na tle monitorki z rezyserki:)

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: Przemek » (sob) 02 lip 2005, 18:07

Hmmm... Jakbyśmy tego nie wiedzieli....

scherbi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: scherbi » (sob) 02 lip 2005, 18:27

Pobij mnie jeszcze:P:P:P

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (sob) 02 lip 2005, 20:14

doktorfaustus1 pisze:. Początkowo prowadzi?o go kilka osób na raz - min Magda Olszewska, S?awek Zieli?sk, Marek Sierocki. Ju? wówczas nie było specjalnej scenografii - prezenterzy stali na tle wejścia do re?yserki, czytali depeszy, plątali się po pomieszczeniu, zachodzili sobie drog? etc.
Mieszasz. Na początku Teleexpress prowadzi? prawie wy?ącznie Reszczy?ski. Zast?powa? go S?awek Zieli?ski. By? jeszcze pan, którego określamy jako NN, a który prowadzi? jeszcze do oko?o 1994 roku. W póŸniejszym okresie pojawili się Miko?ajczak i Or?oś, ale ta pierwsza już chyba po odejściu Reszczy?skiego, a drugi pracowa? wcześniej, ale chyba nie jako główny prezenter.

Marek Sierocki prowadzi? Tele-Hit, Teleexpress dali mu prowadzi? dopiero w po?owie lat 90.

Scenografia na początku to były w?aśnie monitorki. Takie stare, ruskie, prezenter sta? po prawej stronie, a ściana monitorów była po lewej. W czasie programu ?ączyli się z redakcją i były przedstawiane "teleexpress - depesze" czyli doniesienia agencyjne - wtedy o zdjęcia nie było tak ?atwo jak teraz. Depesze prowadzi?y Fajkowska, Nowakowski, Krajewski i Targosz. Kilku w jednym wydaniu i na zmian? czytali tekst z takich d?uuugich kartek. jak sko?czyli o się wymieniali na korytarzy przy okazji szturchając.

doktorfaustus1 pisze: W pewnym momencie postanowiono wykorzysta? ścian? monitorów. Teraz jest to już nieodzowny element scenografii, kojarzący się w?aśnie z Teleexpresem.
Od początku były monitorki. Potem zamieniono i monitory były po prawej, a prezenter po lewej, póŸniej już w kapitalizmie zamienili je na nowsze monitory, które widzimy na kapsie od ArO. Ta wersja była bardzo d?ugo, ale w mi?dzyczasie na krótko one znikn??y i wprowadzono kolorowe studio z lampkami.

Ps. Te? pamiętam wydanie z młotkiem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 lip 2005, 20:22

Może nie mieszam, ale dokonuj? zbyt du?ego skrótu. Tak brzmi lepiej. :P
Co do Sierockiego - musze spyta? w domu (chocia? nie licze na rzetelną odpowied?) ale pamiętam go w?ąsnie z tych depeszy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: michal » (ndz) 03 lip 2005, 22:58

Przypomn? jeszcze raz wizerunek pana NN, który bardzo d?ugo prowadzi? prowadzi? Teleexpress. Może ktoś z obecnych uczestników będzie wiedział.

Obrazek

Przypomnia?o mi się też, że by? póŸniej prezenterem "Naszych Wiadomości" - serwisu informacyjnego Naszej TV.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: viper » (ndz) 03 lip 2005, 23:46

Te? pamiętam to studio z lampkami i kolorową czołówk? z "tunelem". A pan na zdj?ciu to S?awomir Komorowski.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (ndz) 03 lip 2005, 23:53

No dzi?ki. Prawie rok się o niego pyta?em i nikt nie wiedział :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: ArO » (wt) 05 lip 2005, 0:57

michal pisze:Ta wersja była bardzo d?ugo, ale w mi?dzyczasie na krótko one znikn??y i wprowadzono kolorowe studio z lampkami.
Studio z lampkami było tylko na chwil? ponieważ coś w tym czasie robiono w re?yserce. Jakiś remont albo coś takiego. Pami?tam jak o tym mówili.


Pami?ta ktoś taką bardzo komputerową czo?owk? wprowadzoną dos?ownie na chwile :?: Kurcze to było jakoś tak w drugiej po?owie lat 90-tych. pamietam, ze przypomina?a tą z "Teleexpressu Junior" (i może nawet pojawiła się w tym samym okresie) i zaraz potem szybko znikn??a (po kilku dniach!). Zdziwi?o mnie to bo się nią chwalili. Rozumiem jednak, ze szybko zrezygnowali bo byla za kolorowa i brzydka. Nigdzie nie mogę jej znale?? :(


P.S.

W 12 odcinku "Bulionerów" (emisja 18 lipca) w roli samych siebie wystąpią Beata Chmielowska, Ma?gorzata Wyszy?ska i Maciej Or?oś. Musze obejrzeć. :)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: michal » (wt) 05 lip 2005, 2:34

ArO pisze: Studio z lampkami było tylko na chwil? ponieważ coś w tym czasie robiono w re?yserce. Jakiś remont albo coś takiego. Pami?tam jak o tym mówili.
A może nie coś, tylko robili te nowe monitory i po remoncie w?aśnie one sta?y się nowym t?em? Na pewno tak bardzo krótko oprawa z lampkami nie była. Kilka miesi?cy raczej. I do niej zrobiona była czołówka w tunelu. Potem wymienili czołówk? na taki jakby ni to zegar ścienny, ni to dzwonek.
ArO pisze: Pami?ta ktoś taką bardzo komputerową czo?owk? wprowadzoną dos?ownie na chwile :?: Kurcze to było jakoś tak w drugiej po?owie lat 90-tych. pamietam, ze przypomina?a tą z "Teleexpressu Junior" (i może nawet pojawiła się w tym samym okresie) i zaraz potem szybko znikn??a (po kilku dniach!). Zdziwi?o mnie to bo się nią chwalili. Rozumiem jednak, ze szybko zrezygnowali bo byla za kolorowa i brzydka. Nigdzie nie mogę jej znale?? :(
Nie za bardzo rozumiem co to znaczy czołówka komputerowa. Chyba wszystkie są komputerowe. 1 stycznia 1999 roku wprowadzono nową czołówk? i nowe logo programu. Wydanie to prowadzi?a Adriana Niecko. Czołówka miała wściekle pomara?czowe t?o do standardowej muzyki, a podczas emisji pojawia?a się ma?a (a może du?a?) niebieska litera "t" (du?ych rozmiarów) a obok mniejsza niej litera "e". Wprowadzono nowe pomara?czowe belki. Ozdobnikiem kazdej belki było to nowe logo na pomara?czowym tle. Po oko?o dwóch - trzech tygodniach Adriana Niecko, która znowu prowadzi?a Teleexpress, poinformowa?a, że otrzymali sporo sygna?ów i próśb od widzów, że nie podoba się nowa czołówka, więc wracają do starej ("obiektyw"). Belki też były te poprzednie. I tak zosta?o a? do 31 grudnia 2000. By? może o to Ci chodzi?o.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 05 lip 2005, 10:33

Najlepsze jest to, że ja nie pamiętam tej zmienionej czołówki, ale pamiętam A. Niecko informująca o powrocie do starej oprawy :D
A już nied?ugo Teleexpress będzie obchodzi? swoje świ?to:
Świ?to „Teleexpresu” w Krynicy Morskiej.

10 lipca w Krynicy Morskiej odbędzie się „Dzień Teleexpresu”.
Dla widzów i wszystkich, którzy pojawią się w Krynicy przygotowane zostały zabawy i konkursy.


W studio na pla?y pojawią się m.in. Beata Chmielowska-Olech, Ma?gorzata Wyszy?ska i Maciej Or?oś.

Powodem, dla którego jeden z najpopularniejszych programów informacyjnych obchodzi swój dzień w?aśnie Krynicy Morskiej jest fakt, że w 2003 roku jedna z ulic tego miasta otrzyma?a imi? „Teleexpressu”.

„Teleekspress” pojawi? się na antenie Jedynki 26 czerwca 1986 roku. Pierwsze wydanie programu prowadzi? Wojciech Reszczy?ski. Jego pomys?odawcami są Józef W?grzyn i Andrzej Turski.

Relacj? z „Dnia” będzie można obejrzeć w „Jedynce” o godz. 9.45, 11.25, 15.10, 16.05, 16.35 i 17.00.
Obrazek

?ród?o: www.tvp.pl/tvp1

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: ArO » (wt) 05 lip 2005, 11:14

michal pisze:
ArO pisze: Pami?ta ktoś taką bardzo komputerową czo?owk? wprowadzoną dos?ownie na chwile :?: Kurcze to było jakoś tak w drugiej po?owie lat 90-tych. pamietam, ze przypomina?a tą z "Teleexpressu Junior" (i może nawet pojawiła się w tym samym okresie) i zaraz potem szybko znikn??a (po kilku dniach!). Zdziwi?o mnie to bo się nią chwalili. Rozumiem jednak, ze szybko zrezygnowali bo byla za kolorowa i brzydka. Nigdzie nie mogę jej znale?? :(
Nie za bardzo rozumiem co to znaczy czołówka komputerowa. Chyba wszystkie są komputerowe. 1 stycznia 1999 roku wprowadzono nową czołówk? i nowe logo programu. Wydanie to prowadzi?a Adriana Niecko. Czołówka miała wściekle pomara?czowe t?o do standardowej muzyki, a podczas emisji pojawia?a się ma?a (a może du?a?) niebieska litera "t" (du?ych rozmiarów) a obok mniejsza niej litera "e". Wprowadzono nowe pomara?czowe belki. Ozdobnikiem kazdej belki było to nowe logo na pomara?czowym tle. Po oko?o dwóch - trzech tygodniach Adriana Niecko, która znowu prowadzi?a Teleexpress, poinformowa?a, że otrzymali sporo sygna?ów i próśb od widzów, że nie podoba się nowa czołówka, więc wracają do starej ("obiektyw"). Belki też były te poprzednie. I tak zosta?o a? do 31 grudnia 2000. By? może o to Ci chodzi?o.

Tak dok?adnie o to mi chodzi?o, a określając "komputerowa" miałem na myśli mało relistyczną taką wr?cz rysunkową (?). Ja jej dok?adnie już nie pamiętam. To tylko skojarzenia.

viper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: viper » (wt) 05 lip 2005, 12:19

Była taka rysunkowa czołówka Teleexpressu, nawiązująca do s?ynnej "japy": na czarnym tle wściekle czerwone usta, potem wychodzą z nich bia?e z?by i na ko?cu cała "japa" otwiera się, pokazując godzin? emisji. Ta czołówka była emitowana bardzo krótko i powrócili do tej pierwszej. Widocznie dostali sygna?y od widzów, że ta nowa nie przypad?a im do gustu - podobnie jak mnie. Tak szczerze mówiąc, ona w ogóle nie kojarzy?a się z programem informacyjnym.

ODPOWIEDZ