Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Teleexpress - sprawy bieżące

Forum jednego z najstarszych programów informacyjnych w Polsce.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Teleexpress - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (sob) 26 lut 2005, 20:54

http://jer2.friko.pl/Olszewska.html

Zdjęcia Magdy Olszewskiej za czasów jej pracy w Teleexpressie.

Proponuję abyśmy tutaj dyskutowali o Teleexpressie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Teleexpress dawniej i dziś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (sob) 26 lut 2005, 21:04

Maxi pisze:http://jer2.friko.pl/Olszewska.html
Zdjęcia Magdy Olszewskiej za czasów jej pracy w Teleexpressie.
Brzydkie jakościowo zdjęcia z Teleexpressu, ale wartościowa treść. Zastanawiam się co to jest, bo to raczej nie właściwy program. Jakaś zapowiedź, flesz? Masz Ty coś z tą stroną wspólnego, że tak wyłapujesz tamtejsze nowości i ciekawostki? :>

Na tych zdjęciach widać też prehistoryczne wielkie niebieskie kamery - tu akurat chyba nr 2. Te kamery najbardziej mi się kojarzą obecnie z Telefoniadą - teleturniejem katowickiej "Teletrójki"
Ostatnio zmieniony (sob) 25 lut 2006, 0:18 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Teleexpress dawniej i dziś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Przemek » (ndz) 27 lut 2005, 7:11

michal pisze:asz Ty coś z tą stroną wspólnego, że tak wy?apujesz tamtejsze nowości i ciekawostki? :>
Nie, nie mam poprostu czasem odwiedzam t? stronk?, a nó? coś się nowego pojawi.

Wró?my do tematu:
Wg.mnie to jest wydanie świąteczne, widizsz na górze loga Te Czapk? miko?aja?? Wątpi? też ?eby Magda w takim stroju prowadzi?a Teleexpress. Chyba to są ?yczenia świąteczne na stojąco.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Teleexpress dawniej i dziś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (ndz) 27 lut 2005, 13:39

Maxi pisze: Wg.mnie to jest wydanie świąteczne, widizsz na górze loga Te Czapk? miko?aja?? Wątpi? też ?eby Magda w takim stroju prowadzi?a Teleexpress. Chyba to są ?yczenia świąteczne na stojąco.
Alez to nie jest ?adna czapka Miko?aja. ;) Logo (godzina) Teleexpressu było w otwartej buzi :D Tutaj bia?a "opaska" to są z?by, a czerwona to wargi. Czerwone w środku to podniebienie.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 27 lut 2005, 14:08

Micha? ma racje - to jedno ze starszych zdj?? Teleexpresu - stare, bardzo znane logo (wr?cz symbol) z "otwartą buzią". Strój Magdy wskazuje, że to chyba pó?ny PRL, czyli okolice 1989r.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: tobi » (ndz) 27 lut 2005, 18:12

Przyznaje że tak jak nigdy albo tylko z powoodu towarzyszeniu babci czy dziadkowi bo tylko wtedy oglądałem.
Ale odkąd o 16.45 FAKTY POPO?UDNIOWE to zawsze prze?ączam na Teleexpress i dopiero teraz zaczą?em docenia? ten program. Aczkolwiek obecnoś? Tomka Kammela jest dziwna i wqwia mnie jak on prowadzi. Nie mam na myśli jego czyutanie ale jego przesz?oś?. Z programów rozrywkowych do programu który ogladają od lat miliony Polaków.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (pn) 28 lut 2005, 15:46

Wracając do pierwszej czołówki Teleexpressu to niedawno była o niej mowa - chyba podczas osiemnastki TE. Jej autorem jest Andrzej Pągowski, a prezenterka określi?a ją "s?ynna japa Andrzeja Pągowskiego". Ten pan stworzy? równie? logo Wiadomości i czołówk? pierwszych "VV" była o tym mowa podczas programy z okazji 15. rocznicy tego programu i sam się tam wypowiada?. A dziś by? w Wiadomościach o 15:00 - w reporta?u o malowaniu krów, które latem b?da się paradowa?y po Warszawie.

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: ArO » (wt) 01 mar 2005, 12:53

Nie mam za wiele materiałow związanych z "Teleexpressem" niestety. Nagra?em sobie na CD jedynie 18-tk?. Dziś mogę umieści? coś bardzo nowego. Caps z ubiegłego tygodnia :)

Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 01 mar 2005, 14:50

Ale mogliby przebudowa? t? ścian? z monitorów i da? supernowoczesne ekrany. B?d? z?ośliwy i powiem, że te kojarzą mi się z wyprzeda?ą w hipermarkecie. Podobne zabra? ze sobą Tomasz Lis z TVNu do studia Wydarze? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: ArO » (wt) 01 mar 2005, 14:57

A mnie się podoba. Scenografia była zmieniona rok temu po wielu wielu latach więc myśl?, że teraz raczej nic się nie zmieni. Ja się tylko boje zeby nie wstawili prezentera do duzego studia i nie chcieli robi? drugich "Wiadomości". Monitory to znak rozpoznawczy "Teleexpressu".

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 01 mar 2005, 15:50

Aro - nie obawiaja się - ?adnego sto?u raczej nie wstawią. To ma by? program o lu?nym charakterze, Owszem monitory za plecami prezentera to jeden ze znaków rozpoznawczych Teleexpressu, ale chyba mogą zrobi? bardziej profesionalną ścian? - tj z czegoś nowocześniejszego.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Ania » (wt) 01 mar 2005, 18:00

Ja nigdy za teleexpressem nie przepadałam :? I oglądam go równie czesto jak Panoram? czyli raz na rok ale...
Po choler? wywalali Wyszy?ską ???
Pozatym rozumiem że Kammel jest gejem ale czy musi wyst?powa? tak jak dzisiaj w damskich marynarkach ????
Aha a co do monitorów to nie wiem czy wiecie że podczas dni otwartych wynieśli ich z?odzieje ze studia a? 17 nie pytajcie jak ;)
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: ArO » (wt) 01 mar 2005, 23:53

Kamuii w?asnie widać jak oglądasz. Wyszy?ska dalej prowadzi "Teleexpress" i była ostatnio chyba w piątek i sobot?. Ona miała odejś? do "Kawy czy herbaty" jak Mo?ek z Kammelem mieli prowadzic "Teleexpress", ale Mo?ek zwia?a to Wyszy?ską zostawili. Nawet jak Niecko sie pojawiła to Gosia dalej prowadzi propgram.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: tobi » (śr) 02 mar 2005, 1:19

tak. Kammel jak wspomina??m mi nie pasuje. Obok takiej Niecko czy Wyszy?skiej co on tam robi. Raz prowadzi festiwal a raz najch?tniej oglądany program informacyjny w Polsce z tak wielką tradycją. Uk?ady robia swoje no i on coś jeszcze robi........ :roll: Nie pytajcie co bo i tak nie odpowiem.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (śr) 02 mar 2005, 2:02

Ona miała odejś? do "Kawy czy herbaty" jak Mo?ek z Kammelem mieli prowadzic
Nie miala odejś? tylko odeszła !!!!! widać wróci?a :) bardzo się ciesze ...:) mówi?am że nie oglądam to nie wiedziałam :)
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ