Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

"Teleexpress" w nowej scenografii

Forum jednego z najstarszych programów informacyjnych w Polsce.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: Przemek » (ndz) 03 wrz 2006, 17:16

Orłoś potwierdził że jutro nowa scenografia ;)

PS. Na jednym z ekranów był... "Kurier". Czyli "Te" był dziś z taśmy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 03 wrz 2006, 17:30

Wczoraj było to samo. Ewentualnie kombinują coś z reżyserkami, lub wcześniej nagrywają tło dla blue boxa.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: Poland » (ndz) 03 wrz 2006, 18:51

A pan Orłoś mówił coś o niespodziance tyle że jemu i całemu teleekspresowi ta niespodzianka się wymkła bo coś już o niej wiemy
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
PabloOoOo
Chipsy przyszły
Posty: 71
Rejestracja: (pn) 06 lut 2006, 12:35
Lokalizacja: Z nikąd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: PabloOoOo » (pn) 04 wrz 2006, 17:26

Dziś pojawił się nowa oprawa Teleexpressu.
Powiem tak, spowdzieawłem się czegoś duuużo lepszego!
Zawiedli mnie i to nie pierwszy raz - niestety.
CZOŁÓWKA: wg. mnie czołówka lepsza od poprzedniej
MUZYKA: całkowita porażka! Wydaje mi się że jakiś prgram rozrywkowy się zaczyna - kompletne dno....
STUDIO (a własciwie scenografia): ciemne, coś mi w nim nie pasuje jesli już daję telewizory na tło to niech już coś będzie widać a nie potworne rozmazanie.. bardzo nie się nie podoba ta scenografia, bo trudo tu mowić o studiu.
Taka jest moja opinia ;)

a zapomnałem o belkach :nieok: tu bardzo wielki minus coś takiego to w paincie zrobie!! Ludzie! Mało czytelne i poprostu brzydkie
Ostatnio zmieniony (pn) 04 wrz 2006, 17:36 przez PabloOoOo, łącznie zmieniany 1 raz.
.seasons change but people don't

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: Grzesioo » (pn) 04 wrz 2006, 17:26

To było do przewidzenia że zapomne o TE :D
Ale coś tam zcapsowałem.

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Małe zaskoczenie z tą scenografią :D Myslałem że zmiany będą inne. I ta druga ściana z monitorami. Można powiedziec że to taka mała rewolucja :D

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: kuba_lodz » (pn) 04 wrz 2006, 17:31

A mnie się bardzo podobają belki - takie powinny być uniwersalne dla TAI. Każda belka taka sama, tylko że np. dla Wiadomości z granatowym paskiem u dołu + logo, dla panoramy pasek żółto-pomarańczowy z logiem, a kurier pasek zielony z logiem. No.
:x

meteor_16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: meteor_16 » (pn) 04 wrz 2006, 17:33

Nie było rewolucji, a ewolucja - i o to chyba w Teleekspresie chodzi, że ten rpogram w zasadzie się nie zmienia - jest po to samo co poprzednio - tyle, że lepiej. Czołówka naparwde ładna, dobrze oddaje orgilany charakter programu, jednak chyba nie najlepiej zgrana z muzyką. Scenografia - ładnie wygląda, żadnych fajerwerków. Natomiast belka z podpisami - za bardzo nie wiem o co grafikom chodziło kiedy ją tworzyli, po co tam ta antena? I ten szary kolor... Reasumując: jest lepiej, 8/10.
kuba_lodz pisze:A mnie się bardzo podobają belki - takie powinny być uniwersalne dla TAI. Każda belka taka sama, tylko że np. dla Wiadomości z granatowym paskiem u dołu + logo, dla panoramy pasek żółto-pomarańczowy z logiem, a kurier pasek zielony z logiem. No.
Tak chyba będzie, na to wygląda... Aczkowilek nic w tych belkach orgilanego nie ma
Ostatnio zmieniony (pn) 04 wrz 2006, 17:36 przez meteor_16, łącznie zmieniany 1 raz.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: viper » (pn) 04 wrz 2006, 17:33

PabloOoOo pisze:CZOŁÓWKA: wg. mnie czołówka lepsza od poprzedniej
Fajny ten TGV :D Tylko czemu taki krwistoczerwony kolor?
PabloOoOo pisze:MUZYKA: całkowita porażka! Wydaje mi się że jakiś prgram rozrywkowy się zaczyna - kompletne dno....
Mieliśmy usłyszeć "znajomy motyw muzyczny w nowej aranżacji", a tenże motyw słychać na końcu, kiedy pojawia się napis Teleexpress (a w wersji końcowej - kiedy pociąg znika z oczu). Spodziewałem się tego samego sygnału, co poprzednio, tyle że w wersji techno :D Poprzednia wersja była wyraźniejsza i lepiej rozpoznawalna. Aż chce się usłyszeć ją ponownie.
PabloOoOo pisze:STUDIO (a własciwie scenografia): ciemne, coś mi w nim nie pasuje jesli już daję telewizory na tło to niech już coś będzie widać a nie potworne rozmazanie.. bardzo nie się nie podoba ta scenografia, bo trudo tu mowić o studiu.
No cóż, trzeba iść z duchem czasu... Te szyby są trochę wkurzające. Ale fajnie, że mają nowe ekrany plazmowe.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: Ania » (pn) 04 wrz 2006, 18:05

Taka lekka kicha z tego wyszła :]
Ciekawe co z wiadomościami zrobią :/

W sumie motyw muzyczny wogóle do mnie nie przemawia, za to TGW fajny :D
Sama oprawa hmm w zasazie nowością są nowe ekrany z boku no i to ze sa plazmowe... :>

W sumie z dużej chmury mały deszcz ;) pozytywne jest to ze trzyma klimat :]

Zrobione w "paintcie" belki przemilcze :D
^@^
Obrazek

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: kuba_lodz » (pn) 04 wrz 2006, 18:37

Ania pisze:
W sumie motyw muzyczny wogóle do mnie nie przemawia, za to TGW fajny :D
Sama oprawa hmm w zasazie nowością są nowe ekrany z boku no i to ze sa plazmowe... :>
TGV, Aniu, Train à Grande Vitesse. Tak aproppo - bardziej mi to przypominało ED-59 z Łodzi niż "teżewe"
ED-74
Ania pisze:Zrobione w "paintcie" belki przemilcze :D
Jeżeli już to w Corelu :P
:x

Piotrek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: Piotrek » (pn) 04 wrz 2006, 19:51

Studio super! :D Oprawa w formacie 16:9 także. Jedynie oprawa muzyczna jest słaba... Mogli by nad nią jeszcze popracować. :) Bardzo się zaskoczyłem, kiedy na początku programu ujrzałem starą czołówkę i studiu. Pomyślałem sobie: "I po co Fuastus wychodził wcześniej z pracy? :lol: TVP znowu zawiodła. :? ". Ale potem Orłoś przeszedł do nowego studia i nawet dwa razy puścili nową czołówkę. Potem zdjął krawat... I tak będzie prowadził program bez krawata już zawsze? :D Czy to tylko na tą okazję?

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: Martin » (pn) 04 wrz 2006, 20:01

Mnie się wydaje, że to ze starego studia, bo chyba mi się wydaje, że ze studia "T" jest trochę dalej do studia "W"...

Ten element graficzny z prawej wyglądają trochę na fioletowe, więc kłania się Sportowy Express. :)

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: ArO » (wt) 05 wrz 2006, 10:50

Od piątku leżę w łóżku z prawie 39 stopniową temperaturą więc prosze sie nie dziwic, ze nie wypowiadałem się tu. Wczorajszy program oglądałem prawie przez sen, ale pobiuegłem resztkami sił zrobic capsa. Srednio mi sie podoba, ale wypowiem sie za czas jakis bo dzis juz nie mam sil i uciekam do lozka walczyc z choróbskiem. ;(

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: viper » (wt) 05 wrz 2006, 21:15

A co będzie, jeżeli redakcja Teleexpressu otrzyma negatywne opinie od widzów na temat nowej oprawy? Powrócą do starej? Już raz w studiu z blue-boxem tak było. Prowadząca - chyba Adriana Niecko - powitała się z widzami mniej więcej tak:

Na początku tego roku zaproponowaliśmy Państwu nową czołówkę Teleexpressu. Okazało się, że nie przypadła ona Państwu do gustu. Powracamy do starej.

Ta nowa czołówka to były takie jakby druty telegraficzne, po których biegły napisy "Teleexpress" na pomarańczowym tle, a potem ukazywało się niebieskie logo "te". A ta stara to zegary i obiektyw kamery w szpulce od taśmy (chyba kojarzycie).
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: ArO » (czw) 07 wrz 2006, 16:01

Chyba nie tylko nam sie wydawało, że troche za ciemna ta nowa scenografia i wczoraj wyglądała już tak

Obrazek

a przedwczoraj

Obrazek


Zrezygnowali z tej czołówki na czterech monitorach po prawej. Teraz przypomina bardziej poprzednią scenografię.

ODPOWIEDZ