Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Oficjalne forum dyskusyjne Teleexpressu

Forum jednego z najstarszych programów informacyjnych w Polsce.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Oficjalne forum dyskusyjne Teleexpressu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 17 sty 2006, 16:34

Przed chwilą na forum TVP został utworzony dział dotyczący Teleexpressu. Pojawiły się także po chwili dwa tematy - prośba o zopiniowanie dzisiejszego programu (17.01) oraz sugestie dotyczące strony internetowej - co dodać, co usunąć co zmienić. Wynika z tego, że codziennie będzie zakładany temat o danym programie i chyba będą w każdym wydaniu musieli coś wspomnieć o tym lub podać link, aby ludzie tę opinie wypisywali, bo tak to na pewno nie trafią. Dziś może powiedzą coś więcej. Pisać mogą tylko osoby zalogowane.

A co do strony Teleexpressu to jeszcze jej nie widziałem i trudno oceniać coś czego się nie zna, ale wynika z tego, że gdzieś taka strona jest. Z adresu http://www.tvp.pl/teleexpress się nie wejdzie. Poprosiłem opiekuna forum o podanie adresu.

Link do forum: http://forum.tvp.pl/forum/index.php?f=118
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Oficjalne forum dyskusyjne Teleexpressu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (wt) 17 sty 2006, 19:28

Niestety nie uzyskałem odpowiedzi jak jest adres strony, ponieważ jeszcze nie jest do końca skończona i za bardzo nie chcieli by się zdradzać z niegotowym produktem, ale znalazłem ją sobie sam w wyszukiwarce: http://ww2.tvp.pl/5308,20051110266606.strona

Nagłówek:

Obrazek

Animacja:

http://ww2.tvp.pl/swf/teleexpress/czolowka.swf


Wiele ciekawych informacji o ludziach tworzących Teleexpress i o sprawach wokół programu.

Przeniesienie z 17:15 na 17:00 nastąpiło w 1992 roku. Kolejna nowa data kiedy był pierwszy Teleexpress. Początkowo mówili raz 26, raz 27 czerwca 1986, teraz na stronie jest 29 czerwca.

Obrazek



Dział Załoga: http://ww2.tvp.pl/5310,20051228284204.strona


Kierownik redakcji - Wiesław Stefaniak

Obrazek

Wydawca - Edyta Rodacka

Obrazek


Reporterka - Magdalena Łyczko

Obrazek


Reporter - Piotr Orłowski

Obrazek


Reporter - Piotr Grzelak

Obrazek


Reporterka - Monika Kotowska

Obrazek


Reporter - Michał Nazarewicz

Obrazek


Reporter - Bartłomiej Jakubowski

Obrazek


Reporterka - Dagmara Furgał

Obrazek


Reporterka - Grażyna Łukiewicz

Obrazek


Reporterka - Grażyna Kasiak (ta chyba z tego co pamiętam pisała do ArO)

Obrazek



Jest jeszcze sporo innych (bez zdjęć), ale gdzie Justyna Dobrosz????


No a z prowadzących na razie tylko Maciej Orłoś.

Obrazek



Jest jeszcze Galeria: http://ww2.tvp.pl/5312,20060110289197.strona


Ruch panuje na ul. Teleexpressu w Krynicy Morskiej

Obrazek


W Krynicy mówią o nas - my mówimy o Krynicy. Tablica wisi nad Pieczarą Talentów, pokojem, w którym siedzą najbardziej zasłużeni Redaktorzy

Obrazek


Nad wejściem do newsroomu - Wydania - wisi pierwsze logo Teleexpressu. Tak się wszystko zaczęło

Obrazek


Korba Łazuki

Obrazek


Można także zgłosić temat do Teleexpressu na adres pana Michał Nazarewicza. http://ww2.tvp.pl/5593,20051228284246.strona
Ostatnio zmieniony (wt) 14 paź 2008, 7:54 przez michal, łącznie zmieniany 2 razy.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: ArO » (wt) 17 sty 2006, 23:00

michal pisze:Reporterka - Grażyna Kasiak (ta chyba z tego co pamiętam pisała do ArO)
Zgadza się. :)

Do mnie napisał pierwszy szef i współautor Teleexpressu. Opisał całą historię programu, walkę z ówczesną władza. Strona tego pana http://www.bramski.pl/

michal pisze:Przed chwilą na forum TVP został utworzony dział dotyczący Teleexpressu. Pojawiły się także po chwili dwa tematy - prośba o zopiniowanie dzisiejszego programu (17.01) oraz sugestie dotyczące strony internetowej
Na forum się zarejestrowałem dawno temu, ale raczej nie udzielałem. Dziś coś tam naskrobałem jednak...


Jeśli chodzi o ta stronę to taka jak wszystkie strony TVP. Nie zachwyca. Jedynie, co fajne to ten dział i zdjęcia które tu powklejałeś.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 18 sty 2006, 12:58

Aro jak nie zachwyca? Spójrz na strony TVN czy Polsatu - ręce opadają z szelestem. Mam nadzieję, że nie skończy się tak jak z Wiadomościami - tj zawieszeniem w sieci strony pełnej nieścisłości - np rpacowników redkacji. Liczę tez na większą liczbę zdjęć :D

PS Arku nie wierz we wszystko co napisał do Ciebie ów pan. Widzę, że to jakiś zgorzkniały człowiek, czekający jedynie na pochwały i słowa uznania. Vide - jego strona internetowa i szlachecki herb. Po latach zawsze pojawiają się tego typu ludzie - rzekomo prawdziwi twórcy programu, ojcowie sukcesu, wielkie gwiazdy, jedyni uczciwi na wyspie kłamców i złodzieji i w ogóle jedyni wiedzący o co w tej grze tak naprawdę chodzi. Przykro mi, ale ja w takie bajki nie wierzę. Krótko mówiąc to list zawistnej i zakompleksionej osoby, (powiedziałbym nawet psa ogrodnika), która koniecznie stara się szukac spisków tam gdzie ich nie ma. Szkoda słów i czasu na takich ludzi, zwłaszcza jeśli powołują się na Jana Pawła II. Nota bene w taki sam sposób postęuję pan Tadeusz Rydzyk... Tuz przed okragłym stołem PZPR "to se mogła" ale w nosie pogrzebać, a nie decydować o zwolnieniu pracowników w TVP. Nie te czasy i zbyt duża presja Solidarności. Nie przeczytałem o nim w żadnej z książek poświęconych historii TVP. Ergo - równei dobrze mógłby sprzedawać sznurowadła na ulicy, a bez partyjnych pleców lub znajomości nie miał nawet szans aby deycdować o tym co będzie w Teleexpressie i jak ów program będzie wyglądał.
Jakże łatwo jest pisać takie listy i wysyłac je do ludzi... Czemu nie upomniał się o swoje prawa do Solidarności? Okrągły stół dawał mu szanse powrotu...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (czw) 02 lut 2006, 21:18

Strona Teleexpressu już oficjalnie uruchomiona!
Teleexpress na www

http://ww6.tvp.pl/3569,20060202298325.strona

Ruszyła internetowa wizytówka Teleexpressu - znanego wszystkim programu informacyjnego Jedynki. Pod adresem http://teleexpress.tvp.pl znajdziemy informacje o historii tego bardzo cenionego, emitowanego na antenie TVP1 od 20 lat programu.

Dzięki stronie internetowej poznamy bliżej ludzi pracujących przy realizacji nadawanego codziennie o 17.00 programu informacyjnego. Można także obejrzeć emisje kilku ostatnich wydań Teleexpressu . Projekt został wykonany na zlecenie TVP1.

Stronę przygotował Ośrodek Nowe Media.
Jest pewnie przekłamanie, bo akurat starszych Teleexpressów się tam konkretnie nie znajdzie.

Na stronie kilka zmian. Część moich uwag (nie propozycje, ale nieścisłości), które przekazałem na forum zostały uwzglęnione i poprawili. W dziale załoga następiło przetasowanie, i prezenter jest teraz na samej górze (nadal tylko Orłoś). Uzupełniona został zespół redakcyjny o resztę dziennikarzy, przy niektórych pojawiły się nowe, inne zdjęcia. Jednocześnie z forum znikneły analizy dwóch wydań Teleexpressu (więc wycofali się z tego pomysłu) oraz wątek o stronie www .

Oto nowe i podmienione fotki dziennikarzy (stare są nadal dostępne na serwerze i widoczne w wątku powyżej).

Sławomir Kozłowski - wydawca

Obrazek


Jarosław Tytus - wydawca

Obrazek


Magda Korszyńska - reporter

Obrazek
Podpis: Szybki wyjazd na zdjęcia ;)


Patrycja Perek-Wieczorek - reporter

Obrazek


Grażyna Łukiewicz - reporter (zdjęcie podmienione)

Obrazek


Mateusz Trojan - reporter

Obrazek


Grażyna Kasiak - reporter (zdjęcie podmienione)

Obrazek


Andrzej Mazurowski - reporter

Obrazek


Anna Wojtacha - reporter

Obrazek


Dagmara Furgał - reporter (zdjęcie podmienione - nie dziwię się :D)

Obrazek


Piotr Stefaniak - reporter

Obrazek



No i jest Justyna Dobrosz, która jako jedyna pojawia się przed kamerą.

Justyna Dobrosz - reporterka

Obrazek



Dużo ich tam trochę. Zwazywszy na to, że trzeba dodać reporterów, których przedstawiałem wcześniej i reporterów, którzy jesszcze nie pochwalili się swoim zdjęciem. A przecież gros materiałów i tak pochodzi z telewizji regionalnych. Jednak publiczne instytucje od zawsze charakteryzowały się przerostem zatrudnienia.



Bedą też prezentowani kierownicy produkcji. Na razie jest sylwestka tylko Agnieszki Beredy.

Agnieszka Bereda - kierownik produkcji

Obrazek


Zgodnie z zapowiedziami administratora lektorzy też mają być.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (pn) 06 lut 2006, 1:26

Dziś był w Teleexpressie reportaż o ich stronie internetowej. Zaprosili na forum pokazując jedyny wówczas temat o Michale Adamczyku założonym przez ArO. Jeśli chodzi o stronę to pokazywali zdjecie Orłosia i czołówki "japy", a tak to raczej zdjęcia realne redakcji. Wkrótce po emisji użytkownicy napisali na forum kilka wiadomości. Pojawił się temat założony przez moderatora, analizujący dzisiejsze wydanie oraz ponownie temat z opiniami o stronce internetowej. Są one raczej krytyczne.

A na samej stronie kilka zmian. Poprawieli datę pierwszego Teleexpressu. Wybrali wersję 26 czerwca, czyli tą, o którem mówią od roku. Może wersja 27 czerwca, przy której obstawiali wiele lat już została zweryfikowana i uznana za złą.

Pojawiło się kilka nowych osób i kilka nowych zdjeć. Usunięto zdjęcie Piotra Grzelaka - półnagiego faceta z piwem.

Jest kolejny wydawca - Jan Szul (identyfikator jeszcze z wąsatych czasów).

Obrazek


Anna Wojtacha podmieniła zdjęcie - wcześniej była blondynką z psem. Wygląda zupełnie inaczej.

Obrazek


Nowi reporterzy:

Filip Frąckowiak

Obrazek


Piotr Szmidt

Obrazek


Pojawiła się podgrupa lektorów. Na razie zamieszczony został tylko kwestionariusz Łukasza Kardasa, ale bez zdjęcia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: ArO » (pn) 06 lut 2006, 1:31

michal pisze:Dziś był w Teleexpressie reportaż o ich stronie internetowej.
Dzięki temu mój blog odwiedziło wczoraj 900 osób, a forum prawie 500. O 17:21 na forum było 90 osób. :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 06 lut 2006, 10:57

No to gratulujemy i życzymy jeszcze większej liczby odwiedzin. Aro może wsadzisz tam ogromny baner do naszej strony i forum? :x :D

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: ArO » (pn) 06 lut 2006, 11:29

doktorfaustus1 pisze:Aro może wsadzisz tam ogromny baner do naszej strony i forum?
Moge tylko w tym szablonie nie umiem za bardzo grzebać. On jest na blog.pl nowy. W ogole pod firefoxem źle działa. :? Dam jakiś link. I tak moze z 2 wejscia na miesiac tu bedą bo normalnie blog ma ok 60 wejsc na dzien. :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (pt) 10 lut 2006, 14:26

A tymczasem mamy kolejne fotki:

Prezenterki Beata Chmielowska-Olech i Beata Gwoździewicz.

Obie bardzo ładne a zwłaszcza ta pierwsza.

Obrazek

Obrazek


Nowa podmieniona fotka reportera Piotra Grzelaka:

Obrazek


Fotkę zmienił sobie również reporter Bartłomiej Jakubowski:

Obrazek


oraz Filip Frąckowiak:

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (ndz) 01 paź 2006, 15:33

Żenada. Drugi raz administrator cefek wyczyścił całkowicie forum Teleexpressu. Za pierwszym razem krytykowano stronę, a ostatnio beznadzieną czołówkę. Cenzura przez duże C.

Poza tym chciałem powiedzieć, że chyba jedna z dziennikarek Teleexpressu się rozwiodła. Patrycja Perek-Wieczorek jest w ostatnich dniach podpisywana jako Patrycja Perek. Tak samo była dziś podpisana w Teleplotkach.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: ArO » (ndz) 01 paź 2006, 15:42

Michal ja mysle, ze za pierwszym razem oczyścił ze względu na poziom wypowiedzi. Kłócilem się tam z dwójką gości o to czy Chmielowska jest dobrą prezenterką czy też nie. Oni zresztą w każdym temacie (nawet takim który nie miał nic wspólnego z Chmielowską) pisali jaka to ona brzydka i kiepska. Jak byłem na tym forum kilka dni temu to widziałem pozostałości po jakims spamerskim ataku. Było pełno jakichś dziwnych tematów jednego uzytkownika. Nawet ich nie czytałem. Widze, ze tak jest także w innych działach tego forum (na przyklad tu http://forum.tvp.pl/forum/index.php?f=84 uzytkownik honestyhogclacky). To drugie czyszczenie ma związek chyba z tym.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (wt) 14 paź 2008, 7:43

Dawno w tym temacie się nie wypowiadałem. Forum i strony internetowej praktycznie już nie ma, a w zeszłym roku jeszcze w zeszłym roku oraz po moim ostatnim poście w 2006 dokonano jeszcze pewnych aktualizacji i wstawiono nowe zdjęcia. Abyśmy mieli komplet również je tu umieszczam :)

Mateusz Trojan (podmieniona)

Obrazek

Patrycja Perek (podmieniona i już bez "Wieczorek")

Obrazek

Milena Drzewiecka (nowa osóbka)

Obrazek


Pojawił się też opis lektora - Pawła Straszewskiego.

Natomiast nie wiem czy wiecie, ale gdzieś czytałem, że Filip Frąckowiak to syn samej Haliny Frąckowiak !
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Kpc21 » (wt) 14 paź 2008, 19:46

Strona istnieje:
http://ww2.tvp.pl/5308,20051110266606.strona
jednak banner jest nieaktualny.
michal pisze:Nad wejściem do newsroomu - Wydania - wisi pierwsze logo Teleexpressu. Tak się wszystko zaczęło
Tak nie wyglądało pierwsze logo. Była drobna różnica. Zamiast 17:00 na logo była godzina 17:15.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
ArO
Przyjaciel
Posty: 827
Rejestracja: (wt) 01 mar 2005, 0:57
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: ArO » (czw) 27 sie 2009, 17:06

Włącz sobie lepiej Gay TV. Tam będziesz miał ładnych i młodych chłopców.

ODPOWIEDZ