Strona 1 z 1

Jak to się robi?

: (wt) 28 mar 2006, 21:50
autor: viper
Zawsze zastanawiałem się, w jaki sposób dana stacja TV uzyskuje informacje na temat widzów oglądających jej program. Czy telewizje mają jakieś specjalne urządzenia, które rejestrują ilość sygnałów odbieranych w telewizorach? Jak to wygląda?

: (wt) 28 mar 2006, 23:25
autor: Ania
W niektórych domach montują takie urządzenia zdaje sie coś w rodzaju pilota które przesyłają dane :] ale jak to wygląda cholera wie :x

: (wt) 28 mar 2006, 23:41
autor: Grzesioo
Jeśli się nie myle to te urządzenia rejestrują kiedy i na jaki kanał przełączasz pilota i dane przesyłane są linią telefoniiczną. Dodatkowo nie wiem czy nie trzeba coś przyciśnąć jeśli w danym momencie ogląda więcej niż jedna osoba. Ciekawe ile za takie badania dostają?
Badania w ten sposób przeprowadza chyba tylko jedna firma. Reszta to zapewne ankiety telefoniczne.

: (pn) 21 sie 2006, 22:01
autor: dimian
Tak więc był u mnie w mieście pan Tomasz Kamel ;] (ale cyna nie ;p) Przyszliśmy na spotkanie i pewien z widzów zapytał się go jak to jest że więdzą kto co ogląda itp. jaka jest oglądalność. Powiedział On nam tak: Do domów która jest rodziną np. taką standardową 2+1 lub 2+2 dawane jest coś podobne do dekodera. Służy ono jako informator czyli, ma się do niego pilota z przyciskami np. Tato, Mama, Syn, Babcia. Każdy z nich siadając za TV wciska swój przycisk i przełancza co chce, jak pamiętam odchodząc od TV też musi wyłączyć. Tak na powiedział właśnie w/w Pan. Ale ile oni dostają za to że takie coś w chacie mają to ja niemam pojęcia (nie mówił nam;) ).

: (ndz) 02 gru 2007, 18:38
autor: tobi
Teraz Instytut Opinii i Rynku GFK Polonia wprowadza nowy, jednoźródłowy, nieoparty na pamięci respondenta pomiar konsumpcji mediów: radia, prasy, telewizji, internetu, kina, direct mailingu oraz produktów i usług.
Więcej tutaj: http://www.gfk.pl/podstrona.php?page=/page.php?id=805

Re: Jak to się robi?

: (pn) 21 paź 2013, 23:54
autor: Trzeciak
Cała prawda o badaniach telemetrycznych w Polsce: http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/ar ... ikcja.html

Re: Jak to się robi?

: (wt) 22 paź 2013, 9:36
autor: Kasztelan
W sumie nic nowego. W jednym z odcinków "Programu telewizyjnego" Radia TOK FM pojawiła się anegdota o tym że kiedy na warszawskim Mokotowie miała miejsce awaria prądu urządzenia wskazywały że nikt w Polsce nie ogląda TV ;)